A közoktatásért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A közoktatásért! petíció automatikusan generált fórumtémája

budaörs

#226 tenni kell

2013-01-29 19:34

Budaörsi tanárként bizonyára könnyebb dolgom van, mint egy olyan településen élőnek, ahol mindig az árral szemben kell menni. Sok fórumon és sokszor tudunk együtt gondolkodni, tájékozódni az oktatás tragikus helyzetéről. A félelmet, a kiszolgáltatottságot is kevésbé élem át.
Ezzel tisztában vagyok és mégis megdöbbent és megrémít az apátiának, a fásultságnak a mértéke.
Nem értem, miért nem csatlakoznak tantestületek. Ha az igazán kiszolgáltatott helyzetben lévők nem is, de miért nincs 20-30 iskola, ahonnan tömegesen támogatni tudják ezeket a teljesen világos követeléseket? Mi nem egyértelmű még? ha valaki eddig reménykedett is bármiben, - majd hátha mégsem úgy, lesz finomítás ... - mostanra legkésőbb napnál világosabb, hogy életveszélyes az irány. Miért hallgat a Fazekas, az Apáczai, a Radnóti, a Trefort (elnézést a nevesítésért)? Lehet, hogy rossz a kommunikáció? Lehet, hogy direkt-marketingre lenne szükség? Megkérdeztétek más iskolában tanító kollégáitokat, ott mi a helyzet? Beszélnek a hogyan tovább-ról?
Egy ötlet: nem lehetne H.R. országjáró útján terjeszteni a petíció szövegét?
Más: helyi lapokban, intézmények honlapján megjelentetni.

Gondolkodjunk együtt, hogyan lehetne áttörni az apátia falát!

Vendég

#227 Re: tenni kell

2013-01-29 19:52

#226: budaörs - tenni kell

Miért az apátia? Több választ is találsz itt rá: 139. 140. 147. 165. 174. Olvasd el őket és válogathatsz!

Borzasztó, milyen kevesen vagyunk. Engem különösen elkeserít, hogy az aláírók túlnyomó többsége budapesti. Mi van a vidékkel? Én is vidéki vagyok, képtelen vagyok felrázni a környezetemet!

Nem értem az ötletedet. ("Egy ötlet: nem lehetne H.R. országjáró útján terjeszteni a petíció szövegét?") Hogyan gondolod?

Beépített kémmel? A megjelentetés meg pénzbe kerül. Nincs semmilyen szervezetünk v. egyesületünk. Csak ez a petíció van meg a fórum! (A PDSZ-t nem tekintem egyelőre partnernek.)

dini

#228 agyrém

2013-01-29 19:52

Rózsánk Szegeden:
Az oktatási államtitkár szerint a legfőbb cél az, amit a finnek elértek, vagyis, hogy egyes pedagógusképző karokra tízszeres legyen a túljelentkezés – a diákok tanárok akarjanak lenni. (Pont erre haladunk!)

Amikor a pedagógusi fizetésekről beszél az államtitkár, a programpontokat – például a bérezés megoldása – halk kuncogás és sűrű mosolygás fogadja a karzaton ülők között. (Nem mertek hangosan röhögni.)



Hát, ezt érdemes megnézni:

http://szegedcafe.hu/2013/01/29/szegedre-erkezett-hoffmann-rozsa-elo/

 

budaörs

#229 Re: Re: tenni kell

2013-01-29 20:00

#227: - Re: tenni kell

Igen, látom, olvasom, értem, mégis nehéz elfogadni. (az apátiát)

A petíció terjesztését  - talán naívan - így képzelem el: Nyilván legalább városonként egy embert találunk itt ebben a közösségben vagy a facebook-oldalon, aki elmenne a H.R. által tartott fórumra és egyszerűen kiosztana néhány fénymásolt példányt. Ehhez nem kell kémnek lenni. Gondolom nyilvánosak ezek a fórumok. Mi baj lehet belőle?

Az iskolák honlapján megjelentetni nem kerül pénzbe. Bár, gondolom erről konszenzusos megállapodást kell hozni.

 

dini

#230 Re: Re: Re: tenni kell

2013-01-29 20:05

#229: budaörs - Re: Re: tenni kell

Kedves budaörsi Kollégánk! Olvasd el a szegedi esetet, most tettem fel, semmire nem válaszolt, amit kérdezni akartak. Ennyit a körútjáról.

Elkeseredett

#231 Re: Re: Re: tenni kell

2013-01-29 20:05

#229: budaörs - Re: Re: tenni kell

Igen, értem. Nem rossz, de ezt valakinek meg kellene szervezni. Kell egy szerv, aki ezt összefogja. Normál esetben erre való a szakszervezet, de úgy tűnik, a mieink közül egy sem alkalmas a célra. (A PDSZ nagyon harcias, de szerintem túllőtt a célon így esélye se lesz semmilyen megállapodásnak. Mindenesetre , ha meghirdetik a sztrájkot, én mellette leszek.) Szóval: ki szervezi meg? Vagy önkéntesek menjenek ad hoc alapon? Azt még el tudnám képzelni, csak annak a hatékonysága  kisebb. Bár az is több a semminél... Talán tényleg meg kellene próbálni! :)

Elkeseredett

#232 Re: Re: Re: Re: tenni kell

2013-01-29 20:08

#230: dini - Re: Re: Re: tenni kell

Én is voltam már Hoffman Rózsa egy "fórumán". Gyakorlatilag előadás volt, esélyünk se volt hozzászólni. Azután nyilatkozták, hogy az "egyeztetések során a pedagógusok nem adtak hangot annak, hogy elégedetlenek lennének"

 

budaörs

#233 Re: Re: Re: Re: tenni kell

2013-01-29 20:09

#230: dini - Re: Re: Re: tenni kell

Épp ezért gondolom, hogy más eszközökre van szükség. A hivatalos út nem járható. Akkor miért kellene tovább hallgatni?

Miért ne lehetne szórólapokon terjeszteni a felhívás szövegét?

tanuljunk a diákoktól!

budaörs

#234 Re: Re: Re: Re: Re: tenni kell

2013-01-29 20:11

#232: Elkeseredett - Re: Re: Re: Re: tenni kell

Persze, mert nem is adtak, adhattak  hallható, látható hangot. Ezért kell "kihangosítani magunkat".

Elkeseredett

#235 Re: Re: Re: Re: Re: tenni kell

2013-01-29 20:20

#233: budaörs - Re: Re: Re: Re: tenni kell

Én kinyomtattam, kitettem a faliújságra, sőt, egy este  beállítottam kezdőlapnak a tanári gépen. Vártam, hogy majd lesz reagálás másnap. Azt hiszed, mondott bárki bármit? Még most is kezdőlap, senki nem változtatta meg. Talán a Playboy nagyobb vihart kavart volna...

csakazértis

#236 Re: Re: ?

2013-01-29 20:23

#222: Haragos - Re: ?

"Vagy először mindenki gyakornok lesz?"

Nem a 28 éves is, az 58 éves is pedagógus1 lesz, elvileg azonos fizetéssel. (Legalábbis a korábbi infóból szerintem ez következik.)

Haragos

#237 Re: Re: Re: ?

2013-01-29 21:02

#236: csakazértis - Re: Re: ?

Na, kiszámoltam a várható fizetésemet. Nem tudom, hogy lesznek-e pótlékok. Ha nem, akkor kb. ugyanannyit fogok keresni, mint most!:(

Tudorka2

#238 Re: Re: Reményvesztett!!

2013-01-29 21:52

#225: hiába - Re: Reményvesztett!!

A remény hal meg utoljára. Csukjátok magatokra az ajtót és beszélgessetek a gyerekekkel. Hogy mit szeretnének tanulni, hogy milyen életet szeretnének maguknak. Ne engedjétek a panaszt, segítsétek őket inkább álmodozni, tervezni, ötletelni, jó dolgokat mondani egymásnak, egymásról. A gyerekek sokmindent kibírnak. Ez a két év kevésbé fogja őket kinyuvasztani, mint minket. Fel a fejjel, írjunk alá, kérjünk erre másokat is, ne fáradjunk bele kimondani, hogy a fekete fekete és a fehér az fehér.

hang

#239 Re: Re: Re: ?

2013-01-29 21:55

#236: csakazértis - Re: Re: ?

Akkor ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy az eddigi pedagógus szakvizsgánkat, minőségbiztosítási minősítésünket, és a munkában eltöltött évek számát dobhatjuk a szemétbe?? Vagyis amikért eddig tettünk, dolgoztunk, tanultunk, megsemmisítik, és indulhat mindenki nulláról? Aztán majd emelkedhetünk, ki tudja milyen követelmények és értékelések szerint??? Tanártársak, alszotok????

csakazértis

#240 Re: Re: Re: Re: ?

2013-01-29 22:00

#239: hang - Re: Re: Re: ?

Nem. Ha van szakvizsgád, akkor lehet még belőled mestertanár is. Idővel. És ha beleférsz a kvótába.

hang

#241 totálkár

2013-01-29 22:42

Idővel? 20 éve vagyok a pályán (vagy inkább a pálya szélén, ahogy látom)! Kecsegtető. Egyre jobban nem értem, hogy miért térünk oda vissza, ahol kb. 30-40 éve voltunk. Akkor volt ilyen, hogy majd ahol van állás, oda helyezik a pedagógust. Nálunk az is elhangzott, hogy részmunkaidőben vagy óraadóként sem lehet ezután működni, elvégre mi az, hogy a tanár máshol keres pénzt, miközben kevesebbet tesz az iskoláért! Komolyan, ennyire meg vagyunk fizetve?? A tankerületekre fordított pénzből az egész tanárbér-rendezés megoldódott volna. Ez sem tűnik fel senkinek?
HR. abal

#242 Jókívánság

2013-01-30 00:00

"16:26 – Jókívánság

Hoffmann Rózsa sok-sok nevető gyereket kíván a tanároknak". http://szegedcafe.hu/galeria/galeria/kozelet/szegeden-magyarazta-az-oktatas-atalakitasat-hoffmann-rozsa/

Mondja mindezt ő, akitől őszinte mosolyt - mióta államtitkár - még senki sem kapott. Kedvességet sem.

Sugógadep

#243 Nemzeti nagy létünk nagy...

2013-01-30 02:06

A VIKTORiánus rendszer gőzerővel alapoz. Most éppen az egypártrendszer közoktatását helyezi biztos alapokra. A zsaluzat már készen van. Jöhet a beton. Van anyag bőven! Csak be kell löttyintenie azokat a „pedagógusokat” akik átrostálták magukat, és alkalmassá váltak arra, hogy az elkövetkező évtizedekben biztos támaszai legyenek a VIKterror masszív épületének. Lássuk be, nekünk nagy gyakorlatunk van az egypártrendszerben való megmaradásban. A kölkök meg vagy megszokják, vagy megszöknek. És nem fogják áldó imádság mellett elrebegni szent neveinket. :) Hallgatói és középiskolai szervezetekből is annyi van már, mint égen a csillag. (Brain élete :)) Miért nem a nyugdíjas pedagógusok állnak az élen? Azoknak már tényleg nincs veszteni valójuk! Kölcsey szerint: …„Megbűnhődte már e nép A múltat s jövendőt!”… Kaptunk tőle Himnusz helyett egy nemzeti átkot. Erre vagyunk nevelve: a bűnhődésre. Nekünk ez a természetes állapotunk. Akkor most nem az van, ami szokott lenni? Hagyjuk már magunkat bűnhődni szépen rendesen, mint eddig! Pártunk és kormányunk, élén bölcs vezérünkkel, végre visszahelyez minket a Kölcsey által nekünk rendelt állapotunkba! Senki ne merészeljen cinizmussal vádolni, amikor vérzik a szívem! :)

mindegyki

#244 Re: tenni kell

2013-01-30 08:22

#226: budaörs - tenni kell

Én rendszeresen megosztom a petíciót a Facebook-on, egy-egy kommentet kiemelve. A legutóbbit 6-an osztották tovább. A pedagógus szakmai szervezetek szervezett támogatását is kérni kellene. Akinek tudok szólok.

bogyó

#247 Re:

2013-01-30 19:55

#20: mami -

Igazad van! Csak sajnos nem mer senki lépni, félti a munkáját. Pedig sokan lesznek munka nélkül sajnos.

És főleg nincsen, aki az egészet összefogja!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-01-30 20:01


Vicacsilla

#249 #239: hang - Re: Re: Re: ?

2013-01-30 20:17

http://www.pdsz.hu/_Media/documents/Sztrjkbizottsgi%20megllapods-a%20kznevels%20rendszere-2013-01-22.pdf

Állítólag ez vár ránk. Azaz pedagógus II.  fokozatba léphet -szerencsés esetben-, aki szakvizsgával  rendelkezik...A legtöbb kolléga tudatáig egyébként el sem jut, hogy mi következik! Aki felfogja, az meg annyira fél, hogy még névtelenül sem meri vállalni a petíció aláírását!! (Tapasztalatból mondom!) Így könnyű azt hangoztatni, hogy a pedagógusok egyetértenek a változásokkal. Egyetértés helyett inkább "együtt félés"-ről van szó. Mintha ezt már átéltük volna valamikor?! Az idősebbek még jól emlékeznek...

 

#239: hang - Re: Re: Re: ?

 

Elkeseredett

#250

2013-01-30 21:53

Akkor végünk?