Tárgyalásokat a felsőoktatásért!

Quoted post

egy diák

#171

2012-12-27 15:17

Nem is értem, hogy miért jön ide ez az illető, aki folyton a diákok ellen van? Azt szeretném,
ha visszatérne a jobbikos fórumra és söpörjön a saját háza tájékán. Egyszerűen elüldözi innen a
becsületes diákokat. Menjen a saját fórumára, hogy mentse a menthetőt, ha tudja tisztelt jobbikos!

Válaszok

xy

#176 Re:

2012-12-29 22:06:54

#171: egy diák -

Nem tudom kinek címezted a leveled, de szerintem itt senkinek se célja a diákok elüldözése. Egyszerűen csak megvitatni szeretnénk pár problémát, hogy ki és mint szembesül velük, ki és mint oldaná meg azokat. Hidd el, én p.l. nem azért tanítok egyetemen, mert utálom és üldözöm a diákokat. Nem ezért szokás ott tanítani. Persze a nőgyógyász is másként látja a nőket, mint egy átlag pasi... Annyit azonban meg kell írnom, hogy sok diákot ismertem meg közelről, a szakdolgozók sokszor valahol a haver-barát és a gyerek közötti félúton vannak: egy laborban ülünk, együtt megyünk gyűjteni, együtt ülünk a tábortűznél és sörözünk, egy szobában alszunk a konferenciákon, stb... És utána sokkal összefutok még konferenciákon, akik a szakmában maradtak és sokkal nem, akikről később esetleg hallok valamit. Mindenesetre van már rálátásom, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki a szakmájában tudjon elhelyezkedni a diplomával, és mi kell ahhoz, hogy a kirepülés után a csalódások sorozata érje. Amiket itt leírok, azt pont ezek miatt teszem, mert nem szeretném, hogy a mostani intézkedésekkel szembemenő diákok fölöslegesen csesszenek el 5-10 évet az életükből azzal, hogy a mostani elcseszett rendszerben tanulnak tovább. Ez diákellenesség? Akkor az orvos is betegellenes, aki fájdalmas szurit ad be. Jajj, az a gonosz doktorbácsi!

 

...Ja, és az a legegszerűbb és leg antidemokratikusabb, hogy leírjuk, hogy valakinek nincs helye egy vitában! Persze ezt jellemzően a magukat liberálisnak valló emberek teszik!