Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt

Quoted post

Lukrécia

#8114

2012-02-17 19:34

Szerénke! Voltál már Vigándpettenden? Csodálatos falu a Balaton-felvidéken. Egyszer, ha megöregszem, ott fogok venni egy parasztházat, remélhetőleg találok olcsón és itt hagyok csapot-papot, elvonulok. Biztos van ott is jó kőműves, aki felújítja a házat. Én 3 alkalommal voltam ott a nyári művészetek völgye alkalmából. Márta Istvánnak jó egészséget kívánok, hogy továbbra is nyaranta megrendezhesse ezt a kultúrális programot.

Válaszok

Szerénke

#8120 Re: LUKRÉCIÁNAK !

2012-02-17 20:33:51

#8114: Lukrécia -

Hali Lukrécia!  Én, ha minden igaz, Göcsejben örökölök majd egy parasztházat, 94 éves a nagybátyám. Ez Páka községben van, olyan 1350 fő körüli lakosú település.  A ház előtt megy az ország leghosszabb erdei kisvasutja. Buszmegálló is a ház előtt van, a vonatállomás kb. 800 m-re. Hatalmas fenyveserdő övezi a községet, a házunk mögött olyan 200 m-re, az már ott a hegy,  ahol van egy jó pár felújított bunker is.    Más: kéne nekem valaki, aki tudna segíteni abban, hogy egy 10 hektáros 20 éves akácosban hány köbméter lehet a faállomány. Valami olyasmit olvastam, hogy négyzeméterenként ültetik a kisfákat az erdőtelepítéskor. Most megint milyen jó lenne apukám, aki építészmérnök volt, meg igazi ezermester, saját maga felépített 5 házat, abból  két 300 nm-es.   Ő mindentudó volt és nagyon szerény, a környéken azt mondták, hogy Ő volt legrendesebb ember. Soha az életben egyetlen szakembert sem kellett hívnunk. Legutóbb az Öcsiét építette, igaz, annak már 15 éve, de még utána kitapétázta az én kecómat is egyedül. Nagyon hiányzik.   Szóval s tettel, keríts egy favágót, léci. Csocsi.