A kormány 2012-es Közmunkaprogramja ellen

Quoted post


Vendég

#38

2012-01-17 23:27

Az a legszomorítóbb ez a petíció indult tavaly nyár végén és még csak itt tart!
Én is véletlen találtam rá, mert azt halottam változik az idén, nem lesz 4 órás, csak 6 vagy 8 órás közmunka, ami több bért is jelent.
Egy más témában már tavaly nyár óta kétszer is adtunk be ezrével.
Valakik gazdagodjanak, valakiknek tönkre kell menni!
Ezek mi vagyunk akik fizikai dolgozók voltak, vagy szeretnének lenni, de nem engedik.
Köszönjük az elindítónak!

Válaszok

pézsike

#39 Közcélú

2012-01-19 10:48:34

#38: -

Szisztok! Sajnos én is azt tapasztalom, hogy egyre rosszabb a közmunka foglalkoztatás. A mi városunkban tavaly 570 közmunkásból 38-nak volt 8 órás a többi 4 órás. Ebben az évben pedig azt hallani semilyen más pályázat nincs csak mezőgazdasági pályázat amiben 86 fő fizikai létszám fog résztvenni. Nem hogy rendes munkát még közmunkát sem tudnak adni. A pénrekről meg annyig hogy a közmunka bér tavaly szeptembertől akinek nincs szakmája vagyis fizikai annak bruttó 57 ezer. Én pl. most szoc.segélyre adtam be az is 28.500-ról márcsak 22.500 (,ert hát ugye sok volt a 28.500 ft). Tehát én is felháborítónak tartom az egészet, de nem tudok mit tenni én 28 év 6 hónapot dolgoztam önkormányzatnál májusban lesz 4 éve hogy nem találok munkát, sajnos ez van. nem tudom mire fog kimenni ez az egész de hogy egyre több lopás, rablás lesz az biztos!