A Schmitt Pál doktori címét illető plágiumgyanú kivizsgálásáért

Quoted post


Vendég

#1

2012-01-16 10:17

A sajtó téves vélekedésével szemben a szerzői jog nem évül el. A hasznosítási jog a szerző halála után 70 évig érvényben van, de a személyiséghez fűződő jogok értelemszerűen elévülhetetlenek. Platónnak ma is joga van a szövegei épségéhez, nevének feltüntetéséhez.

Válaszok

Laptims

#62 Re:

2012-01-16 21:04:37

#1: -

Az önbecsülésem követeli meg, hogy tisztázódjon, ki az az ember, akit a nemzet első embereként tisztelni vállalok. Ha méltatlanná válik, akkor tudom biztosan, hogy számomra nem ő a Köztársaság Elnöke, tehát többé nem vállalom, nem ismerem el, és bárhol is járok a világon, megtagadom!!!!!


Vendég

#64 Re:

2012-01-16 21:10:15

#1: -

Ne csak Schmitt Pálét, hanem minden kisdoktori/PhD dolgozatot vizsgáljanak ki  mondjuk 50 évre visszamenőleg.

Judit

#181 Re:

2012-01-17 08:54:37

#1: -  

 De miert van az hogy külföldön (Nemetorszag) MINDEN doktori tezis barki szamara hozzaferhetö? nemetorszagban egesz doktorikat/habilitacios teziseket lehet letölteni a netröl es elolvasni... Mi ertelme van egy tezisnek ha a könyvtar polcan porosodik? Mar megint valami ami az EU-ban teljesen mashogy van mint Magyarorszagon....

green

#308 Re:

2012-01-17 18:46:35

#1: -

Az egyetem szerint az "akkori" követelményeknek megfelel a dolgozat. Én ugyanez évben, 1992-ben, másodéves koromban a debreceni egyetemen egy ún. beszédgyakorlat-szemináriumra olyan dolgozatot adtam le, aminek egy részét egy könyvből másoltam. Végső kétségbeesésemben, mert annyi mindennek kellett eleget tenni, de ezt csak azért írom, hogy világos legyen, 19 évesen is tudja az ember, hogy ez nincs rendben. Újra kellett írnom az egészet, és még örülhettem, hogy nem kell megismételnem a tantárgyat.(Egyébként teljesen jogosnak éreztem az eljárást. ) A  PhD-dolgozatomat irodalomtörténetből munka mellett írtam, másfél évig éjjelente fent voltam gyakorlatilag minden nap, a szabadnapokat, nyári szabadságot pedig két évig könyvtárban és kutatással töltöttem. Ha most hagyjuk, hogy ez következmények nélkül maradjon, akkor tényleg azok munkáját értékeljük le, akik komolyan veszik azt, hogy szeretnének hozzájárulni valamely tudomány előrelépéséhez.