Gén-etika; Az ingyenes magzati szűrővizsgálatokért

Quoted post


Vendég

#49 Re: Re: Re: Re:

2016-10-14 09:48

#44: babagenetika - Re: Re: Re:  

" A kombinált teszt megfelelő helyen (!) végeztetve 94%-os eredményt adhat, mégha anyai vérből is van"

Hát nem. Én a megfelelő helyen végezetem (Istenhegyi). Jó hely, jó szakemberek. De maga a kombinált teszt is csak egy arányszámot ad. Például 1:900-hoz, hogy beteg a gyerek. Ez mit jelent? 900 szülésből 1 beteg, 899 egészséges. Hmmmm... sem nem aggasztó sem nem megnyugtató eredmény. Nem jelent semmit. Mert az ember lehet azaz egy, aki beteg. Inkább ettől aggódják túl az édesanyák.

Persze, én is elvégeztettem, sőt a CSV-t is ( szintén Istenhegyin). De a kombinált akkor idd felesleges. A CSV pedig elérhető az állami rendelésen is. Nem fáj (max. darázscsípésnyit), nem veszélyes. És államiban is a legjobb szakemberek végzik.

Sajnos mindig lesznek beteg magzatok. Vannak, akiket ki lehet szűrni, és vannak, akiket nem. Még a modern vérvételekkel sem, még invazív vizsgálatokkal sem. Tudom, hogy tragédia, de sajnos ma Magyarországon a kismamák annyit járnak orvoshoz, mintha halálos betegek lennének. És utána ez folytatódik csecsemőkorban is.

Válaszok


Vendég

#50 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-14 09:51:20

#49: - Re: Re: Re: Re:  

 Nickiii

 

És az AFP-re két hivatkozni, mert szerencsére már nem a protokoll része.

De mindegy, nem akarok vitatkozni. Ez az én véleményem. Másé pedig más. :-)