DKV vízivás engedélyezése

Quoted post


Vendég

#4 Re: DERKE Cikk

2016-04-27 10:01

#3: DERKE - DERKE Cikk 

 Mennyi a menetideje a leghosszabb útvonalú járatnak végállomástól végállomásig?

Ennyi idő alatt szomjan, vagy éhen lehet halni?

Egy mozgó járművön enni és inni balesetveszélyes, valószínűleg ezért tilos.

Válaszok

DERKE

#6 Re: Re: DERKE Cikk

2016-04-27 10:36:43

#4: - Re: DERKE Cikk 

A leghosszabb releváns menetidő 50 perc. Nyári időszakban, hőségriadó idején és 10 perc is sok lehet. Nem a szomjanhalásról van szó, hanem arról, hogy ez a szabály nem életszerű. Magyarországon egyedül a DKV, a BKK és az MVK alkalmas étel és ital fogyasztásra konkrét tilalmi szabályokat. Az MVK esetén viszont zárt palackból vizet inni lehet. A MÁV-START és a "Volánok" esetében vagy más városi szolgáltatóknál nincs ilyen jellegű szabály. Valószínű más helyeken más a gravitáció, vagy ott Newton törvényit is módsoították... Apropó, van-e statisztkai adatunk, hogy az elmúlt 50 évben hány fulladásos baleset történt utazás közben?

Nem.evi

#8 Re: Re: DERKE Cikk

2016-04-28 07:59:28

#4: - Re: DERKE Cikk 

 Talán,ha allergiás lennél és esetleg egy rosszullétet előznél meg pár korty vízzel, akkor nem azt néznéd,hogy mennyi időt lehet kibírni víz ivás nélkül. Sajnos a túlzott parfüm használatot nem tiltják!   20 -30 perc alatt igen is történhet olyan dolog,amiért egy-két korty vizet inni kell. jön majd a kánikula, akkor majd ájuló emberekkel lesz tele a busz? Ezen azért érdemes elgondolkodni! 

én

#11 Re: Re: DERKE Cikk

2016-04-28 17:02:25

#4: - Re: DERKE Cikk 

 Tisztelt hozzászóló!

Úgy gondolom, hogy egy ember sem hülye, hogy amikor tapossa a buszos a gázpedált, hogy elérje a zöldet, akkor igyon. A járatos buszoknak pedig van egy olyan tulajdonsága, hogy kb. percenként megállnak a megállókban, vagy a piros lámpáknál. Valószínűleg az inni szándékozók ezeket a pillanatokat használnák ki, amik azon kívül, hogy esetleg kizsebelik őket, semmilyen veszélyforrást nem hordoznak magukban. 

A leghosszabb menetidő pedig a DKV járatain a késéseket is beleszámítva (mivel jelszavuk a pontosság) van, hogy eléri a 35-40 percet. A nyári melegben, amikor nem működik a klíma, vagy a sofőr - felsőbb utasításra - nem működteti, akkor kegyetlenül hosszú tud lenne az a néhány 10 perc is, mert a a zárt kocsiszekrény elég szépen fel tud melegedni. 

Szóval ilyen körülmények között semmi joga nincs a kedves DKV-nak, hogy megtiltsa, hogy az ember az alapvető szükségletét ilyen módon kielégítse.

Tisztelettel