Végveszélyben a Földrajz a (köz)oktatásban!

Quoted post


Vendég

#2

2016-04-21 08:21

A földrajzot tartom az egyik legfontosabb tantárgynak. Nélküle lehetetlenné válik az eligazodás a mindennapok hírei, történései között, de a biológiát, történelmet. irodalmat és számos más részét az életünknek sem lehet nélküle értékelni.
Gondoljunk csak bele, hogyan érthetné meg valaki, milyen gazdasági történések, társadalmi folyamatok, háborúk zajlanak a világban, ha nem tudjuk elhelyezni azok helyét a térképen, nem ismerjük az ott élő társadalmak helyzetét, vallási, gazdasági viszonyait. Hogyan is tudnánk, akár saját magunkat is jól ismerni, ha nem tudjuk, mi zajlik körülöttünk.
A földrajz nem csak az általános műveltség része, de égető szükség van rá ahhoz, hogy nyitottan gondolkodó emberek legyünk!

Válaszok


Vendég

#109 Re:

2016-04-22 07:36:20

#2: -  

 Teljesen egyetértek! Napi szinten használom a munkám során a gimnáziumban szerzett földrajzi ismereteimet, pedig "csak" az ellátási lánc menedzsmentben dolgozom. Nagyon nagyon bután festenék, ha nem tudnám pl. hogy egy-egy város, ahová szállítunk, melyik országban helyezkedik el.

Szomorú, hogy megkérdőjeleződött a tárgy jelentősége. :( Bízom benne, hogy sikerrel jár a kezdeményezés! 


Vendég

#280 Re:

2016-04-26 08:38:09

#2: -  

 Én is aláírtam, mert fontosnak tartom a tárgy oktatását, de nekem úgy tűnik, mintha a legtöbb ember már eddig sem részesült volna a jótékony hatásaiból.


Vendég

#321 Re:

2016-05-05 14:27:11

#2: -  

 Így igaz!!!