Együtt a Budai Campusért!
Quoted post
Dühös melós proletár |
#1872015-05-20 23:16EZek a rohadt romkocsmákban merengő egyetemtöltelékek csak ebben tudnak kiállni, mikor az alibi szakjaikat akarják feldarabolni, amikre szükség sincs. Bezzeg ha a melósokért kéne kiállni, akkor mindegyik csak pislogna. Értük ki ír petíciót, akik létminimum alatt vannak dolgoztatva kedves egyetemisták? |
Válaszok
Vendég |
#189 Re:2015-05-21 00:01:08Tisztelt Hozzászóló!
Petíciót bárki, bármikor, bármiért írhat. Ön/Önök is megtehetik, ha úgy érzik valamilyen új lépés, fejlesztésnek mondott átszervezés sérti a jogaikat, elveiket, munkájukat, munkahelyüket, vagy bármit, ami szívükhöz közel áll. Ez döntés kérdése, hogy akarnak-e tenni a saját ügyeikért, illetve, hogy mernek-e tenni.
Alibi szakok? Én az Élelmiszermérnöki Karon tanulok, így hitelesen csak az ottani képzésről tudok néhány gondolatot írni Önnek. Belegondolt valaha, hogy mit tanulhat egy élelmiszermérnök, biomérnök, szőlész-borász mérnök (igen, az utóbbi szak nem rég átkerült a Kertészmérnöki Karhoz, de sokáig a "Lecsósokhoz" tartoztak, így most én ide sorolnám őket)? Többek közt tanulnak a biztonságos élelmiszer előállításről, az iparág fejlesztéséről, a biztonságos tartósítási módokról, kutatások folynak -sokszor a hallgatóság bevonásával- az élelmiszerek megújításáról. Részben az itt tanult mérnökökön múlik, hogy Önnek van-e lehetősége megvenni a hazai, egészséges termékeket, rajtuk múlik, hogy azok egyáltalán piacra kerülhessenek. Vajon honnan lenne nem tablettás bor a boltok polcain, ha nem lenne szőlész-borász képzés? Persze, egy darabig öröklődik a tudás apáról-fiúra...de fejleszteni kell! És az új technológiákat nem lehet máshol megtanulni. És végül a biomérnök képzés. Mi lenne, ha nem lenne olyan mérnök, aki tud dolgozni, majd megfelelő tudás és tapasztalat megszerzése után tud fejleszteni egy szennyvíztelepen, erőművön, gyógyszerrészlegen? Ha nem lenne lehetőség arra a szakképzés hiányában, hogy biogyógyszert tudjon gyártani Magyarország? Vagy ha nem lenne olyan laboratórium, ahol megmondják egy mintából a betegnek, hogy mi a baja? Kérem, gondolja át még egyszer, hogy valóban alibi szakokat féltünk-e!
Azt se felejtsük el kérem, hogy nem csak három Karról van szó. Nagyon kevés zöld övezet van már csak Budapesten. Ez a terület nem véletlenül lett a természetvédelem része. Különleges mikroklímával bíró, élő és mindig aktuális tankönyv tanösvényekkel, tavacskával, sziklakerttel... Minden nap sok-sok kismama és gyerekcsoport látogatja. Az Arborétumot nem szabad veszni hagyni! A romkocsmás részre meg csak annyit reagálnék, hogy a forradalmak is mindig kocsmákból (kávézókból) indultak... |
egyetemista |
#195 Re:2015-05-21 04:07:49Én rohadt egyetemistaként levelezőn végzem. Nem kapok rá szabadságot, azért dolgozom melòsként, hogy önerőmből megtehessem, hogy tanulok. Azért tanulok, hogy többre jussak. Az elmúlt két évben minden szabadidőm és megtakarításom erre fordítottam. Pestig 2,5 órát utazom, péntek-szbat helyett minden vasárnap dolgozom, hogy egyetemre járhassak. Romkocsmára nem futja, erre megy el minden időm. Ha az egyetemem vidékre kiszervezik 6_7 òra lenne egy odaút, kB 10.000 Ft útiköltséggel és minden alkalommal szabadsággal. Ezt nem tudom megtenni. Gondoljon ebbe bele mielőttmegszòlal, más is melòsként kezdte, de van aki többre akár jutni és tesz érte, ahelyett, hogy rohadt egyetemistának titulál mindenkit akinek vannak céljai, ambíciói és nem nyugszii bele a melós szerepbe.
|
Vendég |
#302 Re:2015-05-21 15:51:48szép próbálkozás a fideszes versenyzőtől |
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
Védd meg a margitszigeti mókusokat! Egy aláírással támogasd, hogy közterületen csak pórázon lehessen bevinni a kutyusokat!
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Igazságot Sebestyén József nemzettársunknak!
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Igazságot Sebestyén József nemzettársunknak!
3293 Létrehozva: 2025-07-11
Vác város közbiztonságának sürgős javítása!
2007 Létrehozva: 2025-07-10
Duchenne-gyermekek életminőségéért – Kérjük a Duvyzat támogatását!
4787 Létrehozva: 2025-06-09
Hétköznaponként nyissák meg a rakpartot és a Lánchidat a budapesti közlekedés normalizálása érdekében!
1756 Létrehozva: 2025-06-30
‘Kuss’nál kuss!
1259 Létrehozva: 2025-07-01
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
1108 Létrehozva: 2025-06-19
Petíció a sátoraljaújhelyi szülészeti és nőgyógyászati sürgősségi ellátás megmentéséért
828 Létrehozva: 2025-07-03
A kassai magyar oktatás jövője
757 Létrehozva: 2025-07-04
PamKutya koncert
2485 Létrehozva: 2025-06-09
🎤 We Want Stray Kids to Visit Hungary in 2026!
546 Létrehozva: 2025-07-16
Óvjuk meg a dunakeszi reptér jelenlegi állapotát!
456 Létrehozva: 2025-07-08
NEM, A KÉMIAI SZÚNYOGÍRTÁSRA
415 Létrehozva: 2025-07-10
SP Koncert
370 Létrehozva: 2025-06-24
Kiállás Farkas Tibor barátunk mellett!
333 Létrehozva: 2025-06-30
Fogjunk össze az igazságos békéért!
319 Létrehozva: 2025-06-19
OG Fluor koncert
4251 Létrehozva: 2025-05-14
A debreceni fizetős parkolási övezetek bővítésének azonnali felülvizsgálatáért
181 Létrehozva: 2025-06-13
Mentsük meg a kisváci Dunapartot!
159 Létrehozva: 2025-06-19
Tisztességes sportfogadást a TippmixPro-n – Tiltsák el az értelmetlen korlátozásokat
150 Létrehozva: 2025-07-14
Vegán Kinder tojást szeretnének a tejfehérje allergiások!
458 Létrehozva: 2025-06-17