Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#1884 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-05 19:47

#1881: MenőManó - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Kérdés: kit pereljenek a félrevezető információk miatt? A saját ügyintézőjüket? Hogy bizonyítják?

Válaszok


Vendég

#1885 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-05 19:49:22

#1884: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Természetesen a Quaestor vezetők, az MNB...stb. mellett igenis felmerül jogi szempontból az ügyintézők felelőssége is, nem kicsit, hanem nagyon. Azt én sem értem, hogy a károsultak ebbe az irányba IS (!) miért nem mennek el, pedig bizony lenne értelme, és rajtuk is lehet(ne) követelni - mások mellett - a kár megtérítését.


Vendég

#1887 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-05 19:52:56

#1884: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel másnak kárt okoz, csalást követ el.

Ügyintézők:

ha kaptak jutalékot : jogtalan haszonszerzés feltétele megvan

tévedésbe ejtés vagy tévesdésben tartás: BEVA-ra, OBA-ra, tőkegaranciára hivatkozás a szerencsétlen befektetőknek, nem a valóságnak megfelelő tájékoztatás a befektetési kockázatról, a vállalati kötvény magas kockázatainak direkt elhallgatása....stb.

kárt okoz: nem kell magyarázni

Nekem is furcsa, hogy nem jut eszükbe. Persze lehet mást, másokat is perelni, de a Q. ügyintézők felelőssége is simán megállna egy bíróságon. Ezt komolyan mondom. Mások mellett őket is perbe lehet vonni alperesként, és akkor nagyobb a káralap, amiből kielégítést szerezhet a károsult.