Tiltakozás a pécsi Weöres Sándor szobor ellen

Quoted post

Tóth Judit
Vendég

#16 Re: miért nem írom alá.....

2014-11-16 01:48

#13: vadegér - miért nem írom alá..... 

 Az Ön által említett hakni mostanra 330 főre duzzadt!

Kedves Vadegér! Igen, így az álnév mögül...kiváncsi volnék rá, hogy nekem az Ön neve google nélkül mond-e valamit! Az ilyen jellegű személyeskedések igyekeznek elfedi a valóságot, hogy bizony semmi másba nem tud kapaszkodni. Még mindig nem vagyok elvakult, csupán őszintén kiállok egy ügy mellett, ami megérdemli ezt az igyekezetet. Van itt egy ember, aki a petíció szerzőjeként felválllalta a nevét, Önnel ellentétben! 

Az Ön által "alacsony nívójú hakni" elérte a média totális figyelmét. Ez nem kérdés.

 

A szoborról: Úgy vélem, hogy nagytiszteletű, kintüntetett íróinknak, költőinknek, tudósainknak az általuk létrehotott kivételes teljesítmény megörökítése céljából, teljesen irreleváns egy olyan zsánerszobor, amelynek minimális megváltoztatásával állítunk emléket megannyi más dicső polgárunkak. Köztéri szobrainkkal változtatjuk a közízlést, s ezek a szobrok azt sugallják, korunkban csak sablonos művészek állítottak emléket sablonos művészeknek. Ahogy már egy előttem hozzászóló is említést tett róla, a szobor lefelé irányuló tekintetével nem hogy befogadja a szemlélőt, de elutasítja őt. Nem egy karakteres szobor, amely feldolgozza Weöres Pécsett töltött éveit. Ez egy szobor egy emberről, aki saját gondolataiba süllyed egy Weöres nevével jelzett füzet felett, s közben csak saját magának szóló alkotás.

Válaszok

Vadegércsakazértis
Vendég

#20 Re: Re: miért nem írom alá.....

2014-11-16 13:12:18

#16: Tóth Judit - Re: miért nem írom alá..... 

Kedves Tóth Judit, ugyan sok köze nincsen hozzá, de azért hogy megnyugdjon a nickname valódi (a nickname nem jelent ÁLNEVET), aki ismer még fel is ismer róla, egyébként Dr. Kósa Beáta a nevem, ha igy boldogabb akkor örülök.......(egyébként pécsi vagyok akárcsak Borza Endre, Böszörményi István stb...és én is itt élek és "enyém is a város", hogy őket idézzem)  és  mellesleg Ön nem személyeskedik ??? és ebbe próbál belekapaszkodni, amikor szóváteszi........... :)

nem művész vagyok, nem közszereplő, és a"pedrigémet" sem írtam ki, mert nem lényeges a véleményem szempontjából, ergo NEM KELL HOGY A GOOGLE "ismerjen"...szeretném, ha megpróbálná értelmezni is amit írtam és  nem csak elolvasni, az nem nagy erőfeszítés......

NEM TETSZIK A SZOBOR , SEM A HELY, SEM A MÓD,  AHOGY LÉTREJÖTT....tessen megkeresni az irásomban ..ha képes rá...  kapaszkodjon meg , még személyesen is ismerek párat az egyébként csendben demonstrálók közül...ha felháborodásán túljutva, hogy nem találta a nevemet eljut az értelmezésig, akkor talán leesik, igenis kifejezetten az alacsony nívójú megnyilvánulással van a bajom, hogy oda kellett kiabálni az énekelni meghívott gyerekeknek "nézzétek gyerekek most visznek el a rendőrbácsik" , liszttel való leöntés elszabadíthatja a "vicces kedvű tuskók fantáziáját" lásd másnap már ki volt rúzsozva... Önnek viszont gondolom habitusánál fogva ez belefér...

nekem az sem , hogy TUDOM, hogy tudták, lesz ez a szobor, tudom, hogy tudták mennyibe került, tudom, hogy tudták milyen módon kerül ide...talán nem egyéb "hakinkkal" kellett volna múlatni az idejüket hanem felkészülni erre, pontosan azt csinálni amit most!!! és ami már teljesen fölösleges....volt egy nagy cirkusz..ÉS??? el fogják onnan vinni?? NEM!!!

 média felkapta..és miből gondolja, hogy kizárólag pozítiv értelemben???????

a művész státuszhoz nem tartozik feltétlenül hozzá a bunkóság, amit aztán kisvárosi robin hoodként kell éltetni..amikor anno  a nagyapám szobrát felállították a Parlament mellett (ne keresse a guglival, nincsen már ott ő sem) felháborodottan reklamáltunk a szobor milyensége, minősége ellen..senkit nem érdekelt, "alkotói szabadság" mondták...mégsem álltunk neki  bunkózni, vagy ahogy tán Ön mondaná performance-t előtolni...

de talán a DEMOKRÁCIA égisze alatt mégsem volt akkora főben járó bűn, hogy megírtam amit írtam, ti. nekem EZ a véleményem és tartom..Önnek meg az ami és az az Ön dolga....