Tiltakozás a pécsi Weöres Sándor szobor ellen

Tóth Judit
Vendég

/ #16 Re: miért nem írom alá.....

2014-11-16 01:48

#13: vadegér - miért nem írom alá..... 

 Az Ön által említett hakni mostanra 330 főre duzzadt!

Kedves Vadegér! Igen, így az álnév mögül...kiváncsi volnék rá, hogy nekem az Ön neve google nélkül mond-e valamit! Az ilyen jellegű személyeskedések igyekeznek elfedi a valóságot, hogy bizony semmi másba nem tud kapaszkodni. Még mindig nem vagyok elvakult, csupán őszintén kiállok egy ügy mellett, ami megérdemli ezt az igyekezetet. Van itt egy ember, aki a petíció szerzőjeként felválllalta a nevét, Önnel ellentétben! 

Az Ön által "alacsony nívójú hakni" elérte a média totális figyelmét. Ez nem kérdés.

 

A szoborról: Úgy vélem, hogy nagytiszteletű, kintüntetett íróinknak, költőinknek, tudósainknak az általuk létrehotott kivételes teljesítmény megörökítése céljából, teljesen irreleváns egy olyan zsánerszobor, amelynek minimális megváltoztatásával állítunk emléket megannyi más dicső polgárunkak. Köztéri szobrainkkal változtatjuk a közízlést, s ezek a szobrok azt sugallják, korunkban csak sablonos művészek állítottak emléket sablonos művészeknek. Ahogy már egy előttem hozzászóló is említést tett róla, a szobor lefelé irányuló tekintetével nem hogy befogadja a szemlélőt, de elutasítja őt. Nem egy karakteres szobor, amely feldolgozza Weöres Pécsett töltött éveit. Ez egy szobor egy emberről, aki saját gondolataiba süllyed egy Weöres nevével jelzett füzet felett, s közben csak saját magának szóló alkotás.