MRSZ Siklórepülő szakbizottság létrehozása

Quoted post

Simon Gyula

#3 Ahogy szerintem működni kellene...

2014-07-12 06:49

A szakbizottság dolga a sportszabályzat létrehozása, rekordok hitelesítése, versenyek koordinálása, támogatása, kapcsolattartás az MRSZ és az FAI felé, licence-ek kiadása, a sportolók (=versenyzők) rangsorolása. ill. sportetikai kérdésekben eljárni. sportcélokra támogatások (MOB, sportalap, MRSZ, és egyéb-keretek) összegyűjtése, megpályázása majd kezelése, elosztása.
NEM dolga: egyéb érdekképviselet, pilóta-nyilvántartás, eszköz nyilvántartás, starthelykezelés, Jogosítás kezelés, oktatás, IPPI-kártya és biztosítások kérdése, balesetek megelőzése vagy kivizsgálása ill. kiértékelése, tematika karbantartás, egyéb üzemeltetési dolgok. Ezeket az eddig működő vagy a akár újabb szervezetek csinálnák. (hatósági engedély birtokában) Tehát a szakbizottságnak nem dolga a szabadidős tevékenységként, művelt ill. az üzleti célú repüléssel kapcsolatos ill. semmilyen más a versenysporthoz szorosan nem kötődő feladatok ellátása.Az ideális az lenne, ha az olyan pilóták, növendékek, akik nem akarnak versenyezni, azoknak nem is kelljen MRSZ tagnak lenni, a sportkérdésekkel foglalkozni.

Válaszok


Vendég

#5 Re: Ahogy szerintem működni kellene...

2014-07-16 09:53:10

vendég

#7 Re: Ahogy szerintem működni kellene...

2014-07-17 15:00:27

#3: Simon Gyula - Ahogy szerintem működni kellene...

És ne is kapjanak se a MOB, se az MRSz támogatásból...