Közalkalmazotti bértábla

Quoted post

Marika

#11

2014-06-13 20:16

Kérjük a bértábla módosítását! Az A1 legyen a mindenkori minimálbér, és a szorzók maradhatnak, ilyen egyszerű az egész, csak akarni kell! Megalázó, hogy 30 éves munkaviszonnyal annyit keresek, mint egy friss érettségizett!

Válaszok

fizetés emelést

#66 Re:

2014-06-24 16:18:21

#11: Marika -

Igen. Sokan sajnos azt hiszik, hogy aki iskolában dolgozik annak tavaly a fizetése emelve lett. Nem tudják sokan, hogy csak a pedagógusoké lett emelve 2013. szeptemberében, 2014. januárjában és még 2014. szeptemberében is lesz emelés.

Én elégedett lennék az új pedagógus bértábla "D" kategóriájával is. Nem értem, hogy MIÉRT NEM KAPHATTÁK MEG EZT AZ ISKOLATITKÁROK, GAZDASÁGISOK, DAJKÁK, PED. ASSZISZTENSEK...

Miért nézik le ennyire a mi munkánkat????

Egy rendszergazda

#121 Re:

2014-07-09 08:29:53

Az sem mindegy és most itt azt hiszem a rendszergazdák nevében írhatok, hogy én 200 gépre és 15 szerverre figyelek , egy ismerős 30 gépre 1 szerverre, és ugyan annyit keresünk... Úgy gondolom rajtam kicsit nagyobb a teher mint rajta, ez még sincs megbecsülve...

narancs

#295 Re: hozzászólás

2014-09-18 07:24:48

#11: Marika -  

 Egyetértek. A régi bértábla figyelembe vette a végzettséget, munkában töltött időt. Most egy akár csak 15 éves, 8 általánost végzett dajka (3 hónapos dajkaképzővel) ugyanannyit kap, mint egy nyugdíj előtt álló dajka. Nem is beszélve egy érettségizett, szakképesítésekkel rendelkező iskolatitkár vagy óvodatitkárról, 1-2 évvel a nyugdíj előtt. A bérminimum után milyen nyugdíjra számíthatunk? Nekünk már nincs időnk gyűjtögetni nyugdíjas éveinkre, és a bérminimumból ugyan mennyit tehetnénk félre 1-2 év alatt? Mi már felneveltük a gyerekeinket, ezért már adókedvezményt sem kapunk. Így a netto bérünk még kevesebb is, mint csak egy pár éves munkaviszonnyal rendelkező, kisebb végzettségű közalkalmazottnak. Ja, és az érettségizettek 4 évvel később mehetnek nyugdíjba ugyanazzal a bérminimummal, mint a 8 általánost végzettek.