Az akác legyen hungarikum!

Quoted post

bpetya75

#4729 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-22 08:22

#4727: LengyelAttila - Re: Re: Re: Re: Re:

Köszönöm a linket.

Ha már itt tartunk, akkor megpróbálhatnánk értelmezni azt az ezen a fórumon is többször idézett mondatot, ami a kereskedelemre vonatkozik. Az én értelemzésemben a listán szereplő özönfaj egyedeinek importálása lesz tiltott, nem az abból készült termékeké. Vagyis ez nem értinti a méz, vagy a faanyag értékesítését. Szerintem ez az akác esetében konkrétan a szaporítóanyag kereskedelmét érintheti. De ha a Robinia pseudoacacia lesz nevesítve, mint visszaszorítandó invazív faj, akkor vélhetően ez a tiltás nem érinti a nemesített fajtákat.

Rosszul gondolom?

Válaszok

LengyelAttila

#4731 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-22 08:27:29

#4729: bpetya75 - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Könnyen lehet, hogy csak a szaporítóanyaggal való kereskedelem lesz a tiltott, erről én nem olvastam semmi konkrétumot, de logikusnak tartom. A nemesített fajták megkülönböztetéséről sem tudok, ezt szerintem nehezebb lenne szabályozni.

ifjpalyizoltan

#4732 Akáctermék akác nélkül?... (Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: )

2014-04-22 08:28:05

#4729: bpetya75 - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Tisztelt bpetya75!

 

Fafaj nélkül nincsen az adott fajból készült termék sem. Tehát ez fából vaskarika. Nyilván nem az az alapvető cél, hogy az idegenhonos invázív fajokból készült termékek kereskedelmét korlátozzák, hiszen azt egy egyszerű közösségi kereskedelmi rendelettel lehetne szabályozni.


Nemesített fajták alatt mit ért az akác esetében?...

 

Üdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök