Az akác legyen hungarikum!

Quoted post

ifjpalyizoltan

#4732 Akáctermék akác nélkül?... (Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: )

2014-04-22 08:28

#4729: bpetya75 - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Tisztelt bpetya75!

 

Fafaj nélkül nincsen az adott fajból készült termék sem. Tehát ez fából vaskarika. Nyilván nem az az alapvető cél, hogy az idegenhonos invázív fajokból készült termékek kereskedelmét korlátozzák, hiszen azt egy egyszerű közösségi kereskedelmi rendelettel lehetne szabályozni.


Nemesített fajták alatt mit ért az akác esetében?...

 

Üdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

Válaszok

bpetya75

#4735 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-22 09:04:22

#4732: ifjpalyizoltan - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Kedves Zoltán!

Legyen szíves segítsen értelmezni ezt a pár mondatot, mert nekem önellentmondásnak tűnik:

"Fafaj nélkül nincsen az adott fajból készült termék sem. Tehát ez fából vaskarika. Nyilván nem az az alapvető cél, hogy az idegenhonos invázív fajokból készült termékek kereskedelmét korlátozzák, hiszen azt egy egyszerű közösségi kereskedelmi rendelettel lehetne szabályozni."

Most akkor vitatja azt a véleményemet, hogy az importtilalom nem fogja szükségszerűen érinteni az akácból készült termékeket vagy sem?

Néhány nemesített fajtáról tanultunk anno, nekem az árbócakác maradt meg, meg a Rózsaszín AC, de most gyorsan rákerestem, van néhány elismert fajta (pl 'Nyírségi', 'Zalai'), illetve néhány vizsgálat alatt álló fajtajelölt (Pl 'Ópályi'). De ez aligha újdonság egy nyírségi erdőmérnöknek, ugye?