Az akác legyen hungarikum!

Quoted post


Vendég

#4604 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-04 16:14

#4601: egy biológus - Re: Re: Re: Re:

"a legjobb az lenne, ha energiaültetvényként sem akácot, sem egyéb növényfajt nem ültetnénk nagy kiterjedésben..."

 

Most akkor én se tudok olvasni és szöveget értelmezni,vagy csak Te? Asszociálva az akác szóra az idézetben,elég egyértelmű a felháborodás ezzel kapcsolatban.

Válaszok

bpetya75

#4616 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-04 18:28:58

#4604: - Re: Re: Re: Re: Re:

Az idézetben az energiaültetvény a lényeg, nem az akác. Biológus erre próbálta felhívni a figyelmet. Az energiaültetvény tápanyag- és vízpótlás nélkül tönkreteszi a termőhelyet. Azzal együtt viszont már nem is olyan jó üzlet.

egy biológus

#4626 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-04-04 23:59:52

#4604: - Re: Re: Re: Re: Re:

Én tudok, de úgy látszik, te ezt valamiért félreértetted. A szövegkörnyezet alapján egyértelmű (de egyébként a mondat önmagában is ezt jelenti): az a lényeg, hogy energiaültetvényként ne ültessünk se akácot, se mást - nagy kiterjedésben. Ettől még lehet ültetni akácot és egyéb növényeket más célra. Sőt akár energiaültetvényként is lehet, ha minden kötél szakad, csak ne nagy kiterjedésben, és lehetőleg ne túl hosszú ideig egy helyen, azért, hogy kíméljük a talajt. Nem értem, hogy ebben mi kivetnivalót találsz, de megköszönöm, ha megmagyarázod nekem. :)