Az akác legyen hungarikum!

Quoted post

Jrex

#279

2014-02-04 10:02

#246: -

De azok nem invazív fajok, nem bírják a telet és nem vadúlnak ki. Az akác lehet gazdaságilag fontos, de ökológiai és természetvédelmi szempontból ártalmas faj, és az Eu-nak is ezért van vele baja, nincs semmi hátsószándék, nem kell összeesküvésekre gondolni. Aki fontosnak tartja a természetet NEM ÍRJA ALÁ! És akác helyett őshonos fákat űltet.

Válaszok


Vendég

#284 Re:

2014-02-04 10:50:42

#279: Jrex -

Én fontosnak tartom és aláírtam. 100 m-re lakom a kisalföld legnagyobb erdejétől, és ennek jó része természetvédelmi terület. Többségében őshonos fajok vannak, de sok az akácos is, főleg a homokosabb területeken. Nagyon érdekes, hogy az itteni erdészek rendben tudják tartani. Az akácot nem látni se a fenyvesben, sem a tölgyesben. A gondozatlan területen lehet elvadul, de ahol van jó erdész biztos, hogy nem vadul ki. Aki nem írja alá na az ellensége a magyar gazdaságnakj és a magyar embereknek.

Anett

#289 Re:

2014-02-04 11:48:57

#279: Jrex -

Aki fontosnak tartja a természetet, az aláírja... Lehet, hogy nem tudsz mindent, de természetvédelmi szempontból is fontos az akác...

http://www.fataj.hu/2014/01/284/201401284_dr-Sarvari-Janos-akac-interju-Lanchid-radio.php

Az már más dolog, hogy kordában kell tartani... Erre vannak nagyon magyar szakemberek, biztos vagyok benne...

 


Vendég

#299 Re:

2014-02-04 13:51:04

#279: Jrex -

Kaptunk olyan invazív fajokat Amerikából, amelyeket nem kértünk. Nem is kell nekik elvadulni,mint az akácnak, mert eleve azok, gyűjtsünk aláírást azoknak a kiirtására pl. PARLAGFŰ! Az akácot még én is kordában tudom tartani a talkünkön és a ház előtt, pedig öregasszony vagyok! Az ön érve nem ok, hanem csak indok! Akkor nőnek a surjánok, ha gondatlan a gazda. De akkor az egész telek elvadul, és jön a rengetek gyom, acat, disznóparéj, spanyolcsiga, ami valóban kárt okoz. De ott a gazdát kell megrendszabályozni, nem az akácot kiirtani!!!