ELÉG A KUTYÁK LEVADÁSZÁSÁBÓL !

Quoted post


Vendég

#13 Re: Re: két oldal!!!

2014-01-09 10:38

#11: Robin Hood - Re: két oldal!!!

draga!! a vadasz nem azert lesz vadasz hogy fegyvere legyen es lojjon mindenre ami mozog..a vadaszatnak megvannak a szabalyai amit ha valki nem tart be akkor az engedelyet rizikozza..olyasmi mint a vezetes.. nagyvadra pedig lesbol szokas vadaszni...mert setalgathatsz te az erdobe de ugy se tudsz olyan halk es eszrevetlen lenni mozgas kozben hogy a vad ne vegyen eszre...ha setalgatsz akkor kb eselyed sincs teritekre vagni egy allatot..ezert vannak a lesek..ott kell ulni es varni es ha jon a vad lonni..ha uzod akkor nagyon jo szelednek es ugyesnek kell lenned hogy kilodd...na mindegy ha mar ott elsz..menj be a vadasztarsasaghoz es kerd meg oket hogy tobbet szeretnel tudni a vadaszatrol es erteni szeretned mi folyik itt..biztos szivesen kivisznek teged egy vadaszatra es megmutatjak mirol is van szo...akkor mar lehet hogy fogod erteni a dolgot

 

Válaszok

Hellcat

#22 Re: Re: Re: két oldal!!!

2014-01-09 18:06:34

#13: - Re: Re: két oldal!!!

Szerintem te vagy kissé lemaradva. A legtöbb vadász igenis azért vadászik, hogy lőhessen mindenre, ami él és mozog. Ezt sokan nem is titkolják. Nagyvad vadászat csak lesből? Hát tudd meg most tőlem, hogy létezik vadász íjászat is, ahol a max távolság 30 méter! Sem puska, sem les. Mégis működik. Hihetetlen, mi?

A vadak egy részét (fácán pl.) telepeken tenyésztik csak azért, hogy legyen miben a vadászoknak "egyensúlyt" tartani! Nézz utána ezeknek, mielőtt zöldeket írsz!


Vendég

#49 Re: Re: Re: két oldal!!!

2014-01-10 11:35:09

#13: - Re: Re: két oldal!!!

Kedves nemtudom ki, mondjuk: Drágázó Szakértő (biztosra veszem, hogy Úr)

Voltam pár vadászaton, filmet is forgattam róla, medve vadászatról is, számos vadász ismerősöm van. Íjász vagyok és tudom mivel jár nagy és kisvadat lőni... Láttam már Longbow-val (nem csigás!!!) elejtett őzet, vaddisznót. Sorolhatnám... A lényeg, hogy pontosan tudom mi folyik itt... nem untatnálak a kutyák által okozott vadkár mértékéről... A "vad űzése" furcsa fogalommal továbbá mindezekkel szemben az orvvadászat (kegyetlen hurkos , mérges stb. módszereivel) által okozott vadkár mértékével.

Ha véded a vadászokat, tegyed... de szerintem nem sokat ér amikor számtalan elsőkezes és saját tapasztalat van üvöltöző, fegyverrel fenyegető, veszélyeztető, gazdás kutyát kilövő, lovasokat molesztáló vadászokról... említettem, hogy, jó néhány vadászt, vadőrt és erdészt ismerek itthon Erdélyben, Szerbiában, Romániában... Valyon van e fogalmad, hány olyan embernek van fegyvere és vadászengedélye akinek csúzlit se szabadna adni? Hányan vannak akik nagyon tévesen azt hiszik, hogy övék az erdő? Akik azt gondolják, hogy a kiránduló alsóbbrendű zavaró tényező? Elárulom TÚL SOK... és igen VANNAK ETIKUS KULTURÁLT VADÁSZOK IS.... sajnos jóval kevesebben. Minden csoport felel a tagjaiért azok tetteiért különösen ha fegyveres szervről van szó... gondolom ezt nem kell elmagyarázzam. Tehát ha a nyílvánvaló túlkapásokat nem torolja meg a vadásztársadalom (NYÍLVÁNOSAN) akkor maga is bűnös... és hibásan működik, tehát rossz. A tegnapi TV2 tényekben PPRT nevében nyilatkozó úriember pedig a gyáván háttérben maradó, a gazdájával sétáló border collie-t kilövő"vadász" nyílvánvaló hazugságát ismételgette...EZ NAGYON NAGY BAJ...és tudod miért hazudoztak... mert a budai parkerdőbe a pohos fővárosiak könnyen ki tudnak ruccanni, egy kis lődözésre... a túristaút és a lakóházak közvetlen közelébe...(út 15m, házak 50 m) és ez a pprt-nek nagyon jó pénz... A faszkalap, ködben lövöldöző majmok meg még a végén itt valami vizsgálathoz vezetnének, ennyi és nem több...

Egyébként arról beszéltem amikor beetetett területen magaslesből (karosszékből) TÁVCSÖVESSEL!!! lőnek 25 méterre... A vadászat nem a 100% os sikerről szól... Voltam olyan hajtó vadászaton is ahol pár fejes 50-60 vaddisznót, másnap 200 fácánt lőtt ki ez szimpla undorító mészárlás semmi nemes nincs benne (emellett ha szeretnéd adok neked néhány pszichológiai tanulmányt a fegyvertartás és  "hobbivadászat" témakörben ... elárulom , hogy az önbizalom/hatalom/férfiasság kulcsszavak mentén elég nyomorult eredményeket fogsz találni ha van fegyvered ajánlom figyelmedbe... Nincs bajom a sportszerű és mértéktartó valódi kihívásokkal bíró vadászat ellen. Csakhogy... rengetegszer szembesülök azzal, hogy túlsúlyos agresszív vállalkozó beül a merci dzsippbe azzal, hogy ha törik ha szakad ő lőni fog valamit... ezt az igényét a vadász gépezet mivel roppant jó biznisz ki is szolgálja... a végtelenségig megkünnyítve a "siker" lehetőségét. Ugyanis a vadászat jó esetben NEHÉZ... ügyesnek, kitartónak, türelmesnek és NAGYON ALÁZATOSNAK KELL LENNIE hozzá az embernek. Na az a bajom, hogy ez sok vadászból hiányzik...

A vadgazdálkodás nem vadvédelmet és egy természetes állapot fentartását jelenti hanem kilövésre "tenyésztett" állatokra való célbalövöldözésről, és irdatlan pénzekről szól. Ha nem érted a kettő közötti ökológiai etikai és gazdasági különbségeket akkor baj van, nézz utána!

Mégvalami.... A Budai parkerdőből a lakott területek tőszomszsédságából pedig takarodjanak a hobbyvadászok, lövöldözzenek máshol... a túlszaporulatot és a tisztítást intézze a vadőr, kontrolált körülmények között... nem ködben lövöldözve bármire ahogyan történt 3 napja... Beszélgethetünk konkrétumokról

"Drága"