A hajdúszoboszlói tömegsportközpontért és extrém sportcentrumért!

Quoted post

Zodie

#43 ????

2013-09-17 13:58

Kedves Kálmán!
Aláírtam a petíciót, de sajnos utána jutott csak eszembe, hogy nem néztem meg jól mit is írok alá.
Az a bajom, hogy nem látom azt a 3év belefektetett munkát ebben a petícióban. Van már valami látványterv vagy esetleg a hely ahol lenne, milyen sportágakat fedne le(BMX, gördeszka, korcsolya, kosárlabda vagy teniszpályák...ping-pong asztalok.....). Ossz meg légyszives konkrétumokat....feltéve ha vannak. Szerintem az embereket ez érdekelné!....

Válaszok

Jónás Kálmán

#44 Re: ????

2013-09-24 06:02:48

#43: Zodie - ????

Kedves Zodie! Természetesen nem minden percemet töltöttem ezzel, de három év munkája például abban van, hogy felkutattam azokat a gyártókat, amelyek ilyen pályák gyártásával foglalkoznak, ezektől árajánlatokat kértem. Véleményeket böngésztem honlapokon, blogokon róluk, mik az előnyeik, hátrányaik. Megkerestem Lendvai Zoltánt, a gördeszkázó papot, talán már hallottál róla. Tanácsot és útmutatást kértem tőle a tapasztalatairól. Kapcsolatba léptem az összes energiaital-gyártó céggel, támogatási kérelmet postáztam feléjük. Felkerestem helyi sportoló srácokat, felmértem az igényeiket: milyen szakágak, milyen elemeket használnak szívesen. (Ma már a fiataloknak működő egyesületük van!) A város vezetőivel egyeztettem a témában, az Oktatási, Kulturális és Sport Bizottságban többször próbáltam "átverni" az indítványomat. Vannak tervek, ezek nálam megtekinthetőek, vannak helyszín javaslatok, vannak előkészített megvalósítási javaslatok, de a petíció nem ezekről szól. A lényeg: Az októberi testületi ülésre készül egy egyéni képviselői indítvány Tóth Attila által, amely megfogalmazza ezeket az igényeket, az aláírásgyűjtés ennek a lakossági igénynek az alátámasztására szolgál. Nagyobb súllyal szólalhatunk meg, ha - a hagyományos gyűjtés mellett a digitális formával együtt - közel 1500 ember támasztja ezt alá. Ha a testület erre rábólint, akkor beépülhet a jövő évi költségvetésbe, a városfejlesztési és a pénzügyi iroda feladata lesz a megoldási javaslatok kidolgozása. Optimális esetben akár  a nyáron használhatnák a sportolók a pályákat vagy legalább egy részüket. Remélem, válaszom kielégítő volt!