Veszélyben a művészvagyon

Quoted post

egy volt maoe tag
Vendég

#70

2011-04-04 12:40

A MAOE nem a művészek munkájából létrejött vagyont kezelte, hanem az 50-es években leállamosított lopott magánvagyont kapta meg, mely fölött a kommunista diktatúra kiszolgálói rendelkeztek és elhitették a művészekkel, hogy az nekik jó lesz. Én mint művész semmit sem kaptam a MAOE-tól, csak a tagdíjat fizettem, de minek??? Nagyon örülök, hogy végre megszűnik ez az antidemokratikus hazug rabló szervezet és sajnálom, azokat, akik elhiszik, hogy ez nem így van. Utálom az igazságtalanságot és a hozzászólásokban is ezt látom.

Válaszok

Békési Róbert
Vendég

#125 Re:

2011-04-09 12:07:30

#70: egy volt maoe tag -

Az alkotóházakat államosított kastélyokban hozták létre, ez igaz. Ezekben az alkotóházakban született meg a magyar irodalom számos remekműve. Ezeken a művésztelepeken jutottak hozzá a festők, szobrászok lélegzetvételnyi pihenéshez, míg a "munkásosztálynak" kijárt Siófok, miért ne lehetett volna egy alkotóművésznek üdülni mennie?. Zenei, képzőművészeti kiadók működtek, Iparművészeti Vállalat segített eladni a kezdő iparművészek tárgyait. Nem igaz az hogy csak a kommunista diktatúra kiszolgálói jutottak hozzá a juttatásokhoz, bár előfordult az is hogy elsőbbséget élveztek a kedvencek (útáltam is a helyzetet). Hosszan lehet sorolni az előnyeit az Alapnak, amely előnyöket sokan nem kommunisták is élveztek.

"egy volt maoe tag" Maga beteg ember, csordultig gyűlülettel. Szálljon magába.