A Magyar Holokauszt-2014 Emlékbizottság részére

Quoted post

Mutató ujj

#825 Re: Re: Nyílt levél a zsidóhoz

2013-04-17 20:25

#823: Gorcsev Iván - Re: Nyílt levél a zsidóhoz

Csak egy megjegyzésre reagálok, mert nincs értelme a kommunikációnak: ha maga azt kéri számon, hogy a zsidókat egyetemlegesen ítélik el, pedig vannak köztük "rendes emberek" is, akkor milyen alapon ítéli el egységesen a magyarságot, például azokat is, akik még meg sem születtek a II. világháborúban, s rögvest feltételezi, hogyha akkor éltek volna, biztosan gyilkosok lettek volna.

Maga nem vitapartner, maga demagóg, álszent. Mellesleg illetlen is, mert ismeretlenül, a megkérdezésem és beleegyezésem nélkül letegez. Ez kultúrált, úri emberek közt nem szokás, de hát hol van itt a másik úri ember? Zsidótól ne várjak el jómodort, tiszteletet egy "gój" irányában...

Ennyi! Nincs több hozzászólásom! VÉGE!

Válaszok

Gorcsev Iván

#827 Re: Re: Re: Nyílt levél a zsidóhoz

2013-04-19 00:33:42

#825: Mutató ujj - Re: Re: Nyílt levél a zsidóhoz

Kezdem a végén, egyrészt "néhány" év sportmúlttal a hátam mögött megszoktam a tegezést, másrészt egy fórumon bőven belefér. S végül, talán ez a legfontosabb nem attól tisztelek bárkit, hogy magázom...

 

Kérelk idézd/kérem idézze, hol is írtam, hogy egységesen a magyarság bűnös. Csupán annyit bátorkodtam megjegyezni, hogy aki itt bőszen veri a mellét, hogy neki fontos a magyarsága, viszont kikéri magának, mert nem antiszemita, akkor talán sem a magyarságát, sőt az őseit nem sérti meg, ha a következőket leírja: akkoriban bizony magyar emberek (is) öltek, lőtek Dunába, vagoníroztak be MAGYAR embereket - köztük rengeteg gyereket... - csupán azért, mert zsidó családba születtek. /Mi több sok esetben ugye elég volt egyetlen zsidó nagyszúlő, vagy hogy egy "kedves" ismerős azt állítsa zsidó. Továbbá azt gondoltam, a nem antiszemitáktól az is belefér, hogy kifejezzék: sajnálják, ami akkor történt. Ennyit és nem többet gondoltam.

/A pénzről, kárpótlásról  egyetlen szót sem írtam, többek közt azért, mert annak kapcsán pláne az a véleményem, hogy nem lehet megkülönböztetni a nácik és a komcsik áldozatait, s mindkettőnek ugyanaz a típusú kárpótlás jár a rabságban stb. töltött időkért. Illetve az ellopott anyagi javaik kapcsán!/