A közoktatásért!

Quoted post


Vendég

#541 valóság

2013-03-23 14:23

Ó, kedves Elkeseredett, te még mindig túl idealista vagy! A tanári karból bárki szívesen vállalja helyetted, amit te nem, ugyanolyan széthúzás lesz, mint amilyen a sztrájkkal kapcsolatban van! Mert ha az iskolák teljes létszáma sztrájkolna, ugyan kinek eshetne bántódása? Ezt nem bírjuk felfogni a diplomás agyunkkal? Sőt, ha beindulnak az életpálya minősítések, egymást fogják taposni a portfoliókészítéssel, hogy pár ezerrel többet kapjanak. Ez a tanárság siralmas helyzete, itt mutatkozik meg, menniyre sikerült megfélemlíteni, pénzfüggővé tenni, lebutítani azokat, akiknek az ország értelmiségi, gondolkodó rétegét kellene alkotni. Szégyen!

Válaszok

Elkeseredett

#542 Re: valóság

2013-03-23 14:32:55

#541: - valóság

Miközben írtam, nekem is volt egy ilyen hátsó érzésem, félelmem. De azért igyekeztem elnyomni. De azt hiszem, minden szavad igaz. :( :( Nem tudom, mit tehetnénk....

csakazértis

#544 Re: valóság

2013-03-23 16:32:17

#541: - valóság

  • Azért a pár ezer forinttól minden bizonyal jóval több.
  • Aki előbb minősül, mindig többet fog keresni, mert az újabb kategória 0. szintjére lép
  • Pedagógus I. köteles minősíttetni magát pedagóus II-be, mert ha záros időn belül nem teszi meg, elbocsátják - ha jól emlékszem a leírásra. http://www.kormany.hu/download/1/da/70000/nefmi_cxc_tajekoztato_03.pdf