Tiltakozás a Mozgáskorlátozottak Iskolája megszüntetése miatt!

Bukta

/ #67 A hatvanhatosnak

2013-01-17 20:54

Kedves :( !

Nem sikerült semmiféle szabályt találnom a neten arra vonatkozólag, hogy hány darab aláírástól "érvényes" egy petíció - viszont keresgélés közben találtam egy oldalt, amelyen arról értesültem, hogy 1773 "európai polgár" aláírásával küldtek el petíciót az Európa Parlament Petíciós Bizottságának a devizahitelesek. Egy másik oldalon meg azt találtam, hogy a szegedi egyetemisták 300 aláírással adtak át petíciót a parlamentben valakinek, amikor a felsőoktatási keretszámok csökkentése ellen tiltakoztak, karácsony előtt. (Elnézést, hogy aprólékosan nem néztem át és nem jegyeztem meg a cikk részleteit.) Az EU-nak benyújtott petíció aláíróit megtekintheted az alábbi linken (ha ugyan sikerül ide linket bemásolnom) - még mindig nincsenek annyian, mint mi, pedig az a petíció régebben indult.
http://www.civilkontroll.com/node/312/signatures
Mindenesetre borzasztóan örülnék, ha nem állnánk meg legalább tízezerig. Sőt még ott sem - de ez már túlságosan szép lenne... Úgyhogy csak rajta: mindenki hozzon még egy embert - ahogy Szeretve Tisztelt Vezérünk is megmondta. :-))