Tiltakozás Gyöngyösi Márton gyűlölködése ellen

Reménykedő

/ #22 Re: Ti tudjátok miről vitáztok vagy csak kiabáltok?

2012-11-22 10:06

#14: Egy gondolkodó - Ti tudjátok miről vitáztok vagy csak kiabáltok?

Kedves Hozzászóló!

Holocauszt túlélőkkel folytatott beszélgetések során olyan 92 éves pedagógus tanárnővel beszéltem akinek 121 !!! rokonából 13 an maradtak életben, köztük ő és a lemészárolt férjétől (aki Radnótival és Ortutaival rakodta a munkaszolgálatban a krumplit - aki művészettöténész volt, franciául jelent meg tanulmánya..) tőle1944-ben fogant kislánya, aki hasában élte túl a borzalmakat. Ha tényleg érdekli hova lehet eltüntetni ennyi embert, akkor kérdezze meg a hónapokig orrfacsaró égett emberszagbűzben élő túlélőket, akiknek arra a kérdésre, hogy :hol van az anyám? hol van a bátyám? azt a választ adták, hogy : Ott füstölög a kémyényen, te patkány! a hazugságokat én is unnám az Ön helyében, de én sorsokról, nagyszülők és szülők nélkül felnött ,emberekről beszélek- akik mégis tanárokká, orvosokká, gyógyszerészekké lettek, hogy adjanak és adjanak annak a népnek, amely nem fékezte meg családjuk kiírtását. Van, aki a magyar nyelv szeretet miatt nem ment el a háború után, van, akinek az elmúlt 40 év gyógyszerfejlesztéseit köszönhetjük, halálos, csak műtéttel késleltethető betegségekre találta megoldást. Sajnálom, hogy gyűlölet és unalom van ezzel kapcsolatban Önben. Higgye el? szeretni ugyan nehezebb, mert megbocsátás, önfeláldozás van benne, de kifizetődőbb és hasznosabb, és ...az erős szívűek jussa ez.                    üdvözlettel egy riporter.