Próbáljuk meg együtt fellendíteni az animés piacot!

Nodame

/ #19

2012-08-01 00:11

Nagyrészt egyetértek ezzel a petícióval, bár nem tudom, hogy mennyit tudunk ezzel elérni. Sajnos annyira nem látok bele ebbe az egészbe, hogy miért nem kerülnek be új animék az országba, de örülnék annak, ha ez a jövőben megváltozna. Viszont,ha már új animés csatornáról is szó esett a petícióban, akkor annak tényleg olyannak kellene lennie, ami abszolút Japánnal foglalkozik, hiszen onnan származik az anime és a manga is, tehát nem hiszem, hogy bele kellene rondítani amerikai sorozatokkal. De azt azért hozzáteszem, hogy nem vagyok amerika ellenes meg hasonlók, nagyon szeretem az ottani sorozatokat is, de szerintem ezt a csatornát kizárólag Japánra vagy legalább is keletre kellene koncentrálni. Ahogy előttem is írták, lehetne tényleg doramákat adni, például egyes animék live-action változatát, vagy van rengeteg olyan manga, amiből csak live-action készült. Vagy akár később animével, mangákkal, japán kultúrával kapcsolatos műsorokat is lehetne készíteni. De mindenesetre a legfontosabb tényleg az, hogy felfrissüljön az itthon megjelenő anime és manga kínálat. A petícióban lévő kérdésre válaszolva, nekem is vannak eredeti mangáim, és animés cuccaim, és van is arra igényem, hogy a jövőben még több ezzel kapcsolatos dolog jelenjen meg.