A bírói függetlenségért!


Vendég

/ #21

2012-07-24 21:26

Egyetértek azzal, hogy az elbocsátott - 62 évet betöltött - bírókat visszahelyezzék. Miért? Azért, mert a jelenleg helyükbe került fiatalok nem tudják helyettesíteni az Ő tudásukat. Ezt tapasztalatból tudom mivel 22 évet dolgoztam bíróságon mint tisztviselő bíró mellett. A kormány szerint azért volt erre szükség, hogy felgyorsítsák az ügyek menetét. Na ez nem Igaz! Ma egy bíróra éves szinten 280-300 ügy jut. Ez így volt 22 évig de éven túli lemaradás igen kevés ügyben volt. A normál ügyirat száma 1 bíróra 60 ügyirat lenne, hogy fel tudjon készülni és a változó jogszabályokat tanulmányozni tudja az ítélet hozatalához. Ez nem valósulhat meg ebben az időszakban, hiszen havi, sőt napi szinten változtatják a jogszabályokat. Erre egy bírótól sem lehet elvárni, hogy felkészült legyen. Sok esetben a jogszabály mellé nem készül el az indokolási rész, tehát nem lehet ítéletet hozni.

A bírók pedig azért nem szólalnak meg, mert nem tehetik. A bíróságokon külön szóvívó van akik ezzel foglalkoznak. De tőlük én nem várom, hogy megszólalnak, hiszen dr. Handó Tünde másnap utasítaná a főnökét, hogy rúgja ki. Sajnálattal mondom ezt, hiszen dr. Handó Tünde egy kiváló munkaügyi bíró és vezető volt. Nem értem, hogy vállalhatta ezt el mivel ő igazán tudja, hogy ez nem fér össze a bíróság önállóságával. Hiszen ő tudatában van annak, hogy még egy bíróságon belül sem lehet ugyanazon területen rokona senkinek.

Nagyon szeretném ha eredményes lenne ez a megmozdulás a bírók visszahelyezése érdekében.

Köszönöm a lehetőséget: Nagyné Éva