A bírói függetlenségért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A bírói függetlenségért! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2012-07-24 11:53

Vissza a demokratikus jogrendszert!

Vendég

#2

2012-07-24 12:25

Jogászkodásból már elegünk van! Engedjetek már dolgozni bennünket.
Tanuljunk a múlt hibáiból végre!

#3 Szövetséget!

2012-07-24 12:28

Látni kellene, hogy a demokratikus szervezeteknek ma nem azon kellene agyalni, hogy hogyan tudnának bekerülni a parlamentbe a következő választáson, hanem azon, hogy milyen garanciával alkothatnának szövetséget arra, hogy együtt, egy szervezetben induljanak a fidesz legyőzéséért. Igenis ennek kellene lennie az első lépésnek a ma még bizonytalanok megnyeréséhez. A garancia pedig arra kell, hogy egy demokratikus szövetség 2/3-os győzelme esetén egyetlen feladat lenne: az alkotmányos jogrend visszaállítása, olyan demokratikus alkotmány megalkotása, amit csak 4/5-ös többséggel lehet módosítani. Ezt követően pedig új választás kiírása, ami során már lehetne megmérettetni magukat. Ha ezt nem érik fel ésszel és nem kezdenek egymással - egyenlő félként tisztelve egymást - tárgyalásokat a Szövetség létrehozása érdekében, akkor nagyobb bűnt követnek el, mint 45 után bármely hatalomra került párt. Enélkül ugyanis az Orbán rezsim nem győzhető le! Az én primitív agyammal fel nem foghatom, hogy hogy ezt nem lehet megérteni!?


Vendég

#4

2012-07-24 12:31

Orbán Viktor egyéni harca minden bekebelezéséért egy rögeszmés, hatalommániás ember küzdelme betegségének kiéléséért a társadalommal szemben. Megannyiszor láttuk már ezt a történelem során. Mindig az a kérdés, meddig engedik az értelemmel rendelkezők, illetve meddig támogatja a köznép.
Te élnél egy Magyarországon megint, ahol a rendőrségnek, a bíróságnak, az ügyészségnek és még a helyi önkormányzatoknak is ugyanaz az ember parancsol?

Vendég

#5 Re:

2012-07-24 12:32

#2: -

Mire gondolsz? Dolgozz!

nick

#6 Re:

2012-07-24 12:35

#2: -  Bennünket? Dolgoztok ti engedély nélkül is.. Mókus őrs, aki átkíséri a vak nénit az úttesten, akarata ellenére is..


Vendég

#7

2012-07-24 12:41

Hova vezetett ez a nagy jogállamiság?
1990-ben volt 20 milliárd dollár adósság. És volt egy hatalmas állami vagyon . Ma több, mint 100 milliárd az államadósság. Az állami vagyon nagy része nem létezik. A nagy jogállam nem tudta megakadályozni a magyar nép vagyonának elimlnálását.


Vendég

#8

2012-07-24 12:46

Földönfutó lettem. Otthon nem tudok megélni. Itt Londonban éjjel-nappal dolgozom, de mire kifizetem a költségeimet (albérlet, stb) nem marad semmi.

Vendég

#9

2012-07-24 12:47

Kitántorgott Amerikába másfél millió emberünk.

Vendég

#10 Re:

2012-07-24 13:07

#8: -

Így jártá'. Oszt jónapot.


Vendég

#11 Re:

2012-07-24 13:16

#7: -

Hatalmas állami vagyon? Miről beszélünk? Nézz körül, hogy mi volt ebben az országban 1990-ben, és mi van most. Némi fejlődés szerintem azért tapasztalható. Inkább ne veszítsük el a realitásérzékünket.


Vendég

#12 Re: Re:

2012-07-24 13:21

#11: - Re:

Bizonyára van munkád. Kiegyensúlyozott családi életet élsz. Lehet, hogy még soha nem voltál Ózdon vagy Jánoshalmán.

Nem voltál a magyar fiatalok által elhagyott falvakban. Nem találkoztál a magyar állam oktatási rendszere által lebutított cigány emberekkel. A 20-30%-os munkanélküliséggel.

Nem láttad az egyszerű emberek kiszolgáltatottságát. Pedig a félelem érzését bizonyára Te is ismered.


Vendég

#13

2012-07-24 13:38

Mélyen felháborít,mindent amit csinálnak.

Vendég

#14 Re: Szövetséget!

2012-07-24 14:28

#3: Tanuljunk a múlt hibáiból végre! - Szövetséget! 

 Tökéletesen egyetértek ezzel a véleménnyel! Csak szövetségben lehet leváltani a jelenlegi kormányt!


Vendég

#15

2012-07-24 17:58

Az 1848-as 12 pont ma igykezdődne: 1./ Demokráciát, jogállamiságot! ....

Vendég

#16

2012-07-24 19:13

A bírói függetlenség felszámolása a jogállam teljes végét jelenti. Ettől a pillanattól fogva nincs semmilyen szervezet ebben az országban, ami az állampolgárát megvédené az államával szemben, akinél az állampolgár az állampolgárnak az állam által neki hagyott jog érvényesítéséhez hozzásegítené! Ezzel tényleg vége!

Vendég

#17

2012-07-24 19:15

Mélyen egyetértek a petició tartalmával.

Garai Agnes

Vendég

#18

2012-07-24 19:27

Bár szerintem, eddig sem voltak függetlenek. Amilyen ítélkezési gyakorlat folyt ....

Vendég

#19

2012-07-24 21:10

A legnagyobb felelősséget azok a bírák viselik, akik nem álltak ki bírótársaik mellett. Örök szégyene ez a nagymúltú magyar igazságszolgáltatásnak.

Vendég

#20

2012-07-24 21:24

Ha a Bírók nem tették meg magukért, tegyük meg mi értük!

Vendég

#21

2012-07-24 21:26

Egyetértek azzal, hogy az elbocsátott - 62 évet betöltött - bírókat visszahelyezzék. Miért? Azért, mert a jelenleg helyükbe került fiatalok nem tudják helyettesíteni az Ő tudásukat. Ezt tapasztalatból tudom mivel 22 évet dolgoztam bíróságon mint tisztviselő bíró mellett. A kormány szerint azért volt erre szükség, hogy felgyorsítsák az ügyek menetét. Na ez nem Igaz! Ma egy bíróra éves szinten 280-300 ügy jut. Ez így volt 22 évig de éven túli lemaradás igen kevés ügyben volt. A normál ügyirat száma 1 bíróra 60 ügyirat lenne, hogy fel tudjon készülni és a változó jogszabályokat tanulmányozni tudja az ítélet hozatalához. Ez nem valósulhat meg ebben az időszakban, hiszen havi, sőt napi szinten változtatják a jogszabályokat. Erre egy bírótól sem lehet elvárni, hogy felkészült legyen. Sok esetben a jogszabály mellé nem készül el az indokolási rész, tehát nem lehet ítéletet hozni.

A bírók pedig azért nem szólalnak meg, mert nem tehetik. A bíróságokon külön szóvívó van akik ezzel foglalkoznak. De tőlük én nem várom, hogy megszólalnak, hiszen dr. Handó Tünde másnap utasítaná a főnökét, hogy rúgja ki. Sajnálattal mondom ezt, hiszen dr. Handó Tünde egy kiváló munkaügyi bíró és vezető volt. Nem értem, hogy vállalhatta ezt el mivel ő igazán tudja, hogy ez nem fér össze a bíróság önállóságával. Hiszen ő tudatában van annak, hogy még egy bíróságon belül sem lehet ugyanazon területen rokona senkinek.

Nagyon szeretném ha eredményes lenne ez a megmozdulás a bírók visszahelyezése érdekében.

Köszönöm a lehetőséget: Nagyné Éva

Vendég

#22

2012-07-24 21:31

Egyetértek.

Vendég

#23

2012-07-24 21:31

Elég volt a diktatúrából!
Az ország fele nyomorban él! Hagyják meghalni a kiszolgáltatott embereket. A vezetőinknek, csak a hatalom és a pénz számít!
Meghalt Mátyás király, oda az igazság!

Vendég

#24

2012-07-24 21:49

Remélem megbukik az orbán rendszer és felelősségre is lesznek vonva az ország és az emberek kifosztása miatt! Gondolok itt a magánnyugdíjkasszára, a felesleges MOL részvény vásárlásra, a titkosított gázszerződésre, a visszamenőleges törvényhozásra, az alkotmány törvénytelenségére ( két órával az elfogadás előtt sok modósítást adtak be, így a képviselők nem tudták elolovasni sem mégis megszavazták) ezért törvénytelen. Javaslom orbánt bíróság elé helyezését és a legsúlyosabb itéletet kimondani rá, hisz mindezek alapján jogos a hazaárulás ténye!

Vendég

#25

2012-07-24 22:10

Mocskos aljas kormány az aki az Alkotmány Bíróság ítéletét nem akarja betartani!