VÁDOLOM!!!

nyugger

/ #58

2012-06-26 21:07

Tudjátok, mi a baj? Az, hogy az ellenzék még mindig nem ocsúdott fel, még mindig nem fog össze. Remélem, a választásokig ez a kóma kimegy az emberekből?
Hét végén egy idősebb társasággal voltam, amiben semmi probléma nincs. A probléma ott van, hogy az ő agyuk is meg van fertőzve narancsillattal, legalábbis ahol én voltam, két úrnak mindenképp. Az urak 80 felettiek voltak, szóba jött, hogy a MÁV új vezérigazgatója a Gyesev eddigi vezérigazgatója lesz. Ez eddig nem is lenne probléma, a GYESEv egy jól működő cég. A gond az, hogy - amint hallom - szép csendben meg fog szűnni a MÁV, így a nyugdíjas utazási kedvezmény is, mert az a MÁV-nál volt felhasználható. Na, ezt jól kitárgyaltuk, mire az egyik, 83 éves öregúr közölte velem, hogy akkor nem fogjátok a sok  ingyenutazással lerabolni az országot. Mondtam neki, hogy Öreg, te tudod, mit beszélsz? Te megveszed a teljesárú jegyet, ha mész valahová? Nem, őérte kocsit küldenek, ő nem veszi igénybe a MÁV szolgáltatásait. Én ezt nem értem. Egyrészről megpróbálom megmagyarázni, hogy 83 éves korában nem fogja fel, mi zajlik körülötte. Közben, ha beszélgetek vele, nagyonis felfogja, csak drukkol a FIDESZ-nek, mert szent meggyőzdése, hogy mindent jól csinálnak. Ellenpéldát mondok, azt mondja, hogy annyi hibaszázalék kell. Mondom, csak hibaszázalék van abban, amit csinálnak, azt mondja, nem baj, csak ők legyenek. Egyszerűen elbeszélünk egyműs mellett. A baj az, hogy az egész ország elbeszél egymás mellett jó esetben, rossz esetben pedig még bántják is egymást a nézeteik miatt, ahelyett, hogy gondolkodnának és megpróbálnának valami kiutat keresni a jobb jövő érdekében.