Ne legyen Eger süllyedő hajó!

Lucky Luke

/ #5 Re

2012-05-09 16:51

Azért érdemes lenne megnézni azt, is, hogy a helyek üzemeltetői, mennyire voltak tisztában kockázatokkal, illetve mit tettek/nem tettek a hely fennmaradásáért. Álláspontom szerint a városnak nem dolga (és nem is teheti) konkrét helyeket anyagilag támogatni. Nekem anno törzshelyem volt a MÁS nagyon sok éven keresztül a 90-es években. Az utolsó években viszont nagyon megváltozott a hely kinézetben és programválasztékban is. Az Egrix-et nem ismertem, az ötletet jónak tartottam, hogy legyen egy ilyen hely, de attól még hogy ingyenes, nem lehet elvárni, hogy teljes egészében a város finanszírozza. (persze ezt nem tudom, hogy így volt-e) A Jaffáról nem rég tudtam meg, hogy egyáltalán létezik. És amikor megtudtam, már akkor mondtam, egy ismerősömnek, hogy halálra ítélt dolog egyszerűen azért mert rossz helyen van. Kiesik a fősulisok "vonulási útvonalából" a középiskolásoknak nincs pénze a túriták meg nem találnak rá. Összegezve nem értek azzal egyet, hogy a városvezetésnek "kutya kötelessége támogatni" bármilyen szórakozóhelyet. Ha egy szórakozó hely megfelelő helyen, jó üzleti modellel van kialakítva és megtalálja úgymond a piaci rést, akkor működik. Van erre példa azért a városban (igaz, hogy csak 1 jut eszembe)