Ne vegyék el a rokkantsági nyugdíjat a jogosultaktól!


Vendég

/ #145

2012-02-21 10:38

Engem felháborit, ahogy e Kormány bánik a fogyatékosokkal, de mondhatnám az időseket, nyugdijasokat. Ilyenkor az az érzésem ha ezen kiadást megspórolják, könnyebb teljesiteni az Uniós előirásokat
Én akkor sem voltam EU párti, mert most látszik hogy igaz lesz az EUtanázia.
Valószinű -bár nem hiszem e szándékot - a rokkant nyugdij vagy járulék kiadás nem több mint amennyibe kerülne a munka világába való visszavezetés, melytől az ország gazdasági problémái megoldását várják, de inkább lesznek földönfútok....
De ha logikus gondolkodás lenne:
Mi lesz azokkal akik koruknál fogva, már nem szerezhetnek nyugdij éveket: nekik majd öregségükre lesz 5-10-15 év munkaviszonyuk. Legalább akkor azt vállalják be hogy az életkornak megfelelően az elveszett évekkel induljon a rokkant ember.
De akik dolgoztak nekik sincs munkaviszonyuk mert nem vontak járulékot.
S mi van a szerzett jogokkal !? én úgy gondolnám hogy 2012-t követően (vagy a függőben lévőknél) lehetne ezt alkalmazni, s nem visszamenni 40 évet.(17-57 évig számolva) Hasonlót tulajdonképpen a Rákosi érában mertek megtenni mikor az 50-es években elvették a termőföldet tulajdonosától. A tankönyv úgy jegyzi e kort " az elnyomás formái és „gépezete”.