Ne vegyék el a rokkantsági nyugdíjat a jogosultaktól!


Vendég

/ #135

2012-02-20 15:37

67 %-os,III. csoportú 60 éves rokkantnyugdíjas vagyok. Ellátásom elnevezése ez év januárjától megváltozott, ezzel rokkantsági státuszom is megszünt. A változás hátrányosan érint, a korábban szerzett jogot vontak meg tőlem. Amennyiben időközben emelkedik a nyugdíjkorhatár - talán életemben sem lehetek nyugdíjas, akár rokkantsági, akár öregségi nyugdíjas. Így szükség esetén - mint most sem - vehetek igénybe akár még személyi kölcsönt sem, amennyiben arra szorulnék. Hátrányosan érint az utazási támogatás megszüntetése is, mivel egyes esetekben Budapesti egészségügyi intézménybe utazok vizsgálatra, ellátásra. Ezt a TB nem támogatja. Harminchat év szolgálati idővel rendelkezem, két gyermeket neveltem fel, - 1973, 1977-ben születtek - GYES-en egy napig sem voltam, bár ebben az időben jogosult voltam annak igénybevételére -. Amennyiben egészségi állapotom lehetővé tette volna a mai napig is örömmel dolgoznék. Betegségem miatt alkalmatlanná váltam arra a szellemi, adminisztratív munkára is, amit végeztem. Gyermekeim útrabocsátását követően az utóbbi években fel tudtam volna készülni a nyugdíjas évekre, hogy biztosítsam megélhetésemet. Azonban betegségem ebben megakadályozott. Rokkantságom maga is hátrányosan érintett nagyon sok tekintetben, fizikailag, és pszihikailag is. Ezt az állapotot tetézték az utóbbi hónapokban azzal, hogy megélhetésem - rezsi + gyógyszerek - is bizonytalanná vált. Tisztelettel várom segítségüket a döntés megváltoztatására.