Ne vegyék el a rokkantsági nyugdíjat a jogosultaktól!


Vendég

/ #82

2012-02-17 12:19

2008-ban az új törvények alapján véglegesen III. csop rokkant vagyok/voltm. Igaz ez a csoport részmunkaidőben dolgozhat, de én a HATÁROZATOM értelmében NEM, csak itthon csinálhatok valamit. Igy lettem egyéni vállalkozó. 2011. december 19-én egy rosszul sikerült műtét után jobb lábamat comközéptől amputálták, egy gyerekkori közúti baleset következtében. Harmincvalahány műtétem volt, ezt már nem bírta a lábfejem. Most, hogy elvették a "NYUGDÍJ" szót, január 1-tól automatikusan felkerültem a főállású egyéni vállakozók közé ha 108eFt adó és járulékalappal. Nekem havi fix: 20eFt bevételem van (4 fő főállású egyéni vállalkozót könyvelek) nem is bírok többett hiszen szerintem nem vagyok egészséges, főként, hogy egész nap a kerekesszékben ülök, délutánra úgy el fáradaok, hogy kénytelen vagyok lefeküdni. Ha nem mehetek vissza a kiegészitő tevékenységű egyéni vállakozók közé, akkor egyetlen ELFOGLALTSÁGOMAT veszi el a Kormány és marad a négy fal nézegetése, mert lakásomat nem tudom elhagyni. 53 éves vagyok, szerintem kár tudásomat elkotyavetyélni, és az eddig fizetett adó és járulék összegéről a Kormánynak lemondani. Tudom, kis pénz a milliárdokhoz képest, de ez is volt valami.