Mondj nemet a sorkötelezettség visszaállítására!

Egy volt katonatiszt

/ #615 Re:

2012-02-15 12:57

#614: -

Ezzel csak az a probléma, hogy aki 18-20 évesen degenerált az utána is az marad. A katonaság nem sokat fog rajta változtatni, csak pénzkidobás és a hivatásosok idejét fogja rabolni. Az oktatást és az otthoni neveltetést kéne előtérbe helyezni, és akkor nem lenne a fiatalokkal probléma. Tapasztalatból tudom.

Volt rokonom aki nem volt katona mert alkalmatlan volt rá, de amit a katonaságnál kelett volna megtanulnia arra megtanította az élet és az otthoni családi környezet. Egy olyan erőszakos világban mint a mai szerintem, hiba lenne mindenkinek katonai kiképzést adni. Lehet, hogy a katonaság régen sokakból férfit faragott, de eszet nem sokat adott! Akinek meg nincs elég esze annak a kezében a megszerzett tudás inkább hátrány mint előny. A dél-szláv háború kitörése után sok volt kiskatona átment Jugoszláviába zsoldosnak. Ki a szerbek, ki a horvátok, ki az albánok oldalára állt. Én nem hiszem, hogy ezzel túl sok hasznot hoztak az országnak-mondjuk a zsoldból amit odaát kaptak még ma is kényelmesen megélnek!