Ott Voltunk. Virtuális Békemenet Magyarországért

Őszidő

/ #631 MEGBÁNTAM!

2012-02-14 17:09

Nagyon sajnálom, hogy aláírásommal támogattam ezt a bohócságot. Megkaptam a fizetésemet, amely napi 12 órás éjszakai munka után arra sem elég, hogy megéljek. Engem senki ne nézzen bűnözőnek!!. Ezt azért írtam ide mert tegnap néztem a parlamenti közvetítést és ott azt mondta Navrasics, hogy azért kell az egykulcsos adó, mert sokan minimálbéren vannak bejelentve a többit meg zsebbe kapják. Számolja ki tisztelt miniszter úr, kényszervállalkozóként a fenti munkáért írd és mond 120 000 ezer bruttót kapok, ebből adózok, TB-t fizetek, +iparűzési adó, +kamaratagsági. Az adó és TB. megfizetésének a mindenkori minimálbér az alapja, nekem a szakmunkásbér azaz 108000 ezer. Számolják ki mennyi marad megélni. A mostani változtatásokkal családom bevétele 35000 forinttal csökkent nekem senki ne mondja, hogy ez így jól van. Valóban igaz amit Orbán mondott: "nem hagyunk senkit az út szélén", tudják valójában ez úgy történik hogy megyünk az úton akit úgy gondolunk, mondjuk a bérből és fizetésből élőket belökjük az árokba és még úthengerrel át is megyünk rajta és a gond már meg is van oldva. A közmunkával kapcsolatban annyi az észrevételem,hogy észre kéne már venni,hogy ez csak önámítás. Tudják, mikor azt mondják,hogy 200000 ezer fővel nőt a munkahelyek száma ez nem igaz, a közmunka az nem produktív munka ezt mi fizetjük meg az egyre növekvő megterheléseinkből. Valós növekedést,-valós adóbevételt, valós nyugdíjjárulék bevételt teremtő -munkahelyek hoznának. Az elmúlt időszakban a jövedelmem nettó 140000 Ft-ról a fent leírtakra csökkent, magamnak teremtettem önerőből munkahelyet. Úgynevezett kényszervállalkozó lettem, mert nem akartam a segélyre várni. Most ott tartok, hogy a bank viszi a házamat, naponta egyszer tudok enni, 12 órát dolgozom éjszaka, minden nap, szégyenlem magam a családom előtt, elvesztettem az önbecsülésemet, nyugdíjas szüleim segítenek, reménytelennek látom a jövőmet, szóval lehet, hogy feladom. Így legalább tudom segíteni a kormányprogramot, egy nyugdíjjal kevesebbet kell majd fizetni úgyis ez a cél. Bocsánat ha valakit megsértettem. Nem mocskolódni akartam, csak van ami fáj az embernek.