Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt

az igazi vidéki
Vendég

/ #7698 Re: tanulmányozd egy kicsit a bűnügyi statisztikákat

2012-02-09 12:16

#7692: filiszteus - tanulmányozd egy kicsit a bűnügyi statisztikákat 

 Én azt hiszem, hogy nem erről beszéltem. Kezdem ott, hogy 5 éve vagyok vidéki, előtte 34 évig a Margit hí budai hífőjénél a Frankel Leó utcában laktam. Azt megelőzően, házasságom előtt a Parlament mellett. Besukalltam a budapesti élettől, ahogy nyugdíjba mentünk, vettünk egy parasztházat, kicsiosítottuk, élhetővé tettük és leköltöztünk. Így lettem vidéki. Erről ennyit. Arról pedig, hogy milyen a fővárosi lét, én is tudnék mesélni, nem véletlen lettem vidéki. Egy példa: Apám haldoklott, hajnalban vittük rohammentővel kórházba. Reggel 8-kor már újra ott voltam az intenzíven, annyira összehozták, hogy még 4 évet élt utána, de nem ezt akarom ebből kihozni, hanem kicsit megnyugodva, de annál fáradtabban mentem haza 9 óra körül. Állok a 4-6-os villamoson, érzem, hogy megrándul a vállamon a táskám. Mondom, megnézem, miért rándul, óvatosan csúsztattam a szabad kezem és hirtelen elkaptam egy csuklót, amint éppen behatolni készül. Egy jólöltözött kamasz volt, akkor vettem észre, hogy még 3-an állnak körbe, szintén jólöltözöttek. Mondom a gyereknek, hogy nem szégyelled magad, iskolában lenne a helyed, mire a gyerek flegmán: talán én tegyek bele valamit? Mondom, hogy most azonnal leszállsz a bandáddal együtt, mert különben szétverem a pofádat, mire a gyerek a képembe röhögött, a villamos pedig pont beért a szigeti bejáró megállóba, belőlem az éjszaka összes indulata kijött és egy akkora pofont kevertem le a gyereknek, hogy kiesett az ajtón. A 3 másik csak nézett, mire én ki a következő, vagy leszálltok? Mindhárom kiugrott. Az emberek csak álltak, néztek. Ajtó bezár, villamos elindul, megszólal egy pasi: Harcias a menyecske! Én ránéztem... mire a pasi: nem szóltam!!! Utána egy perccel már én is leszálltam. Ezek nem voltak cigányok, csak rablópalánták. Ennek az esetnek 16 éve. Ma már alkalmatlan lennék rá. Egyébként ugyanezen a járaton 3x kiraboltak csúcsforgalomban cigányok is, úgyhogy a mérleg a javukra billen. Nem attól náci valaki, hogy szóváteszi a cigánybűnözést. Azt én is szóváteszem és én sem szeretem őket. A jobb az, mikor elrendezik az ügyeiket egymás között. Nálunk a faluban szerencsére nagyon jó az arány, összesen 7 család van és nem is nagyszámúak, ez szerencse.  VOlt egy eset a múlt nyáron, az egyik cigó nevelte az asszonyt, aki ennek megfelelően visított. Átment a szomszéd, aki csak feles és kétszer akkora, mint aki nevelte az asszonyt. A biztonság kedvéért vitt egy karót is magával, rászólt Gyuszira, hogy hagyja abba, az visszaszólt, hogy kuss. Erre a karó eltört a hátán. Józsi, mint aki jólvégezte dolgát, hazaindult. Gyuszi elő a bicskát, utánafutott, belevágta. Nem volt ügyes, felkaron találta Józsit. Közben a szomszédok kihívták a rendőrséget, azok a mentőket. A mentők ellátták mindkét sérültet, majd megkérdezték Józsit, akit megbicskáztak, hogy tesz-e feljelentést. Mondja Józsi, hogy nem teszek, szomszédok maradunk, majd elrendezem. Gyuszi azóta nem nagyon mer mutatkozni.

Félreértettél abban, hogy a faluban félek az árpádsávosoktól. Nem, én akkor félek tőlük, mikor felmegyek Pestre. Itt nincsenek, itt egy nemzeti ünnepen az összes párt és egyház képviselője együtt koszorúzik kéz a kézben a legnagyobb békességben és ilyen a közhangulat, pedig döntően jobbos falu, mégis jól érzem magam.