Mondj nemet a sorkötelezettség visszaállítására!

1945

/ #604 Re: Hü de hazug csibészek vagytok, - minden szavatok több mint "csúsztatás"

2012-01-26 14:30

#603: - Hü de hazug csibészek vagytok, - minden szavatok több mint "csúsztatás"

1920- ban Trianon után 1945- ben a háború után már eltörölték a sorkötelezettséget!

1945-ben én fiatal gimnazista voltam. És akkor is visszaállították méghozzá háború nélkül idegen hatalmak és érdekek kiszolgálására!

Lehet, hogy hülye vagyok, de vak nem! Én a mostani intézkedés mögött nem ezt látom! Ez a kormány csupa ellentmondás. Anno Ők kezdeményezték az szdszel a sorkötelezettség megszűntetését. Mikor először kormányra kerültek nem törölték el. Mikor eltörölték ők ellene szavaztak. 5 éve ők kezdeményeztek népszavazást a tandíj ellen, most más formában, de ők vezetik be! 2 éve azzal kampányoltak, hogy nem vesznek fel több hitelt, most ezt intézik az IMF-nél!

Úgyhogy nekem te ne mond, hogy minden rendben van és nem lesz sorozás! 1945-ben nekem egyszer már megigérte az akkori kormány, hogy nem kell fegyvert fognom ha nem akarok. 3 év múlva a Jugoszláv határon ástam a lövész árkot mert Szálin apánknak problémája volt Titó elvtársal!