IGAZSÁGOT GERÉB ÁGNESNEK!/JUSTICE FOR ÁGNES GERÉB!

Rozál
Vendég

/ #345

2012-01-11 19:15

Már több, mint 10 éve kellett volna törvényileg lehetővé tenni az otthonszülés szabályosságát. Az otthonszülés mellett úttörőként kiálló, mind emberileg, mind szakmailag kiváló orvost pedig nem üldözni, hanem a szakterület legjobb szaktekintélyeként elismerni. Ez kis hazánk egyik szégyene. Sajnos egyik kormány sem ismerte fel az orvostársadalom anyagi ellenérdekeltségéből fakadó támadásainak valódi okát, s nem léptek az európai szintű szabályozás ügyében. Mélyen felháborít, hogy kriminalizálták a bekövetkező tragédiát, és meghurcolták a hősként, élharcosként az "ÜGY"ért  küzdő orvost, akit csak a legmélyebb tisztelet hangján szabadna említeni. Reménykedem, hogy a civil kezdeményezéseknek is van ereje, bízom abban, hogy felébred az igazságszolgáltatás, és korrigálja elkövetett súlyos tévedéseit!

Nála szültem 22 éve nagyobbik leányomat, és ott, akkor olyan példát láttam szülés segítésre, amit mindenkinek csak kívánhatok, aki még eőtte áll. Későbbi szüléseimet már nem állt módomban az Ő segítségével megélni, és csak strigulázhattam magamban a szakmai hibákat, amiket az orvosok elkövettek közben. Mint pszichológussal is találkoztam Vele, és mint emberrel is, és minden vonatkozásban kiválónak találtam. Óriási segítőkészség, nagy szakmai tudás, alázattal, önfeláldozással végzett munka, saját (anyagi is!) érdekeinek háttérbe szorítása jellemzi Őt. Nagyon fáj, hogy a társadalmunk így "fizet" mindezért.