IGAZSÁGOT GERÉB ÁGNESNEK!/JUSTICE FOR ÁGNES GERÉB!


Vendég

/ #183

2011-12-23 15:33

Geréb Ágnest hősnek tartom, végtelenül tisztelem, mert rengeteget dolgozik és kiáll a szülő nők védelmében, azért, hogy - aki nem akar - annak ne kelljen az embertelen, gépies, hideg kórházi körülmények között szülni. Mindkét gyermekemet kórházban hoztam hoztam a világra, mert nem volt más lehetőségem. Az első gyermekem születésekor majdnem meghalt, mert kétszeresen a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór. Még otthon elfolyt a magzatvíz, azonnal kórházba mentünk, ahol az orvos az első vizsgálatnál megállapította, hogy a baba nyakára csavarodott a köldökzsinór. Ennek ellenére további 14 órát vajúdtam, teljesen egyedül, az orvos 8 órán át meg sem nézett, csak üzent, hogy még van idő. A 4 kg-os, egyébként egészséges kisfiamat újra kellett éleszteni. Biztos vagyok abban, hogy ha otthon szülhettem volna Geréb Ágnes vagy munkatársai, bába segítségével, ez nem fordulhatott volna elő, mert sokkal jobban törődtek volna velem és a kisfiammal. Véleményem szerint a kórházakban a szülések során sok műhiba történik, mégsem vonnak egy orvost sem felelősségre.Komplikációk bárhol adódhatnak. Nagyon szeretném ha olyan törvényt alkotnának, amely megengedi az otthon szülést, és csak komplikáció esetén kerülne kórházba a szülő nő. Szégyen, hogy egy "demokratikus jogállamban" előfordulhat ilyesmi, hogy egy emberséges, hivatásának élő tisztességes, segítőkész orvost, mint Geréb Ágnest így meghurcoljanak. Csatlakozom a Geréb Ágnes szabadon bocsátását követelők népes táborához.