Kérem folytassák az InuYasha leadását, mely évek óta szünetel!

Zsolti-kun

/ #7 csepe_lee@citromail.hu

2011-12-12 19:18

Üdv!
Aláírtam és terjesztem, de van néhány észrevételem.
Az 5-6. évados megfogalmazás nem igazán jó a TV-csatornák felé, mert forgalmazói adatok alapján 3. epizódcsomagról, illetve 3. forgalmazói évadról van szó. Egyébként azt sem értem, hogy ki hogyan találhatta ki azt, hogy 6 évadból áll Inu, miközben "csak" 4 éven át készült. Ráadásul az animék esetében nem igazán beszélünk évadokról, mivel máshogyan készülnek a nyugati filmekhez képest. Emellett a Final Act külön sorozat, nem évad. (Új sorozat mivoltját jelzi a kihagyott évek száma és az új cím is.)
Az RTL-esek azért hagyták abba, mert már nagyon véres részek jöttek, és szerintük éjjelen nem lenne jövedelmező egy animesorozat. Szerencsétlenségünkre jogi gubancból adódóan nem adhatják át a 3. epizódcsomagot, mert náluk kéne előbb véget érnie a sorozatnak. Ezért az Animaxosok "elkeseredésükben" a Final Act-hez akartak nyúlni 2009. évvel kezdve, amit be is jelentettek, de úgy tűnik, hogy az alapsorozat befejezésének hiányában nem szívesen adja oda a forgalmazó. Jelenleg abban reménykedhetünk, hogy az újonnan induló magyar RTL 2-re kerülne Inu. Az RTL Klub DVD-kiadója már nem ad ki animés DVD-t.