Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

/ #1315

2016-05-17 13:55

Ez a kérdés nagyon megosztja a véleményeket. Én vásárló vagyok, nem kereskedő. De kérdem én. Ha mindenkinek jár a vasárnapi pihenőnap, akkor ugyan miért várjuk el (nevetséges fizetésért), hogy az ápolónő a kórházban ellásson minket?  Vagy az orvos. Vagy egy tűzoltó. Vagy akár egy benzinkutas, mert ugye, ha elindulunk kirándulni, akkor legtöbbször autóba vágjuk magunkat és többnyire a lakástól az első utunk a benzinkúthoz visz tekintve, hogy egész héten terveztük a kirándulást, de ejjj ráérünk még tankolni indulás előtt. De a vonatot, autóbuszt is ember vezeti, vasárnap is. És akkor még nem említettem meg a vendéglátó helyeket, ahol szintén elvárjuk a vasárnapi kiszolgálást (étterem, cukrászda, fagyizó). Közeleg a nyár. Sok ember vasárnap megy strandra, ahol szintén meg szeretne inni egy üditőitalt, megkíván egy lángost, és lehűti magát egy fagyival. Állatkert, vidámpark, stb. Ott is emberek dolgoznak, vasárnap is, csak, hogy más emberek a családjukkal tölthessenek pár órát. Ők is kereskedők, alkalmazottak, szolgáltatók. Mégsem háborognak.

Ettől függetlenül én megoldom a hét hat napján a bevásárlást, de igenis tudomásul kell venni, hogy igény van rá. És el kellene gondolkodni azon, amit fentebb leírtam. Ha mindenkinek jár a vasárnapi pihenő, akkor mindenkinek!