Végveszélyben a Földrajz a (köz)oktatásban!

Balázs

/ #208

2016-04-23 14:20

Végre!

Teljesen felesleges volt már eddig is ez a tárgy, a legtöbb ember számára.  Tipikusan olyan amire az ember ironikusan azt mondja, hogy csak "tanították", de valójában senki sem tanulta. Én is földrajzból érettségiztem, mint még rengetegen mások, de egyáltalán nem azért mert érdekelt, hanem mert ezt tűnt a legkönnyebbnek. Pár év eltelt azóta, és már a kérdésekre sem emlékszem, nemhogy a válaszokra, pedig 5-ösre érettségiztem  Őszintén az élet melyik helyzetében lesz számomra hirtelen fontos, hogy megmondjam, a Nílusnak milyen a torkolata? Hogy milyen kőzetekből állnak az Andok csúcsai, vagy épp mekkora a hőingadozás a Szahara vidékén? Elég annyit megtanulni általános iskola végén, hogy mi merre van a térképen, aztán középiskolában lehet olyan szakmai tárgyakat tanítani, amit a diák meg is tanul, mert később hasznát is veszi. Talán hasznosabb lenne minden iskolás számára, ha hasznos szakmai tudással rendelkezne érettségi után, ami biztos alapot nyújt neki a munkaerőpiacon való elhelyezkedéshez, vagy a továbbtanuláshoz.

Én nem írom alá.