Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

/ #984 Re: :)

2016-04-15 06:41

#886: Sirkán - :) Hozzád szólok, Kedves Vásárló!
Nem érted, miért is akarunk /ha nem is mindenki, de hidd el túlnyomó többségünk igen/, a hétvégén családunkkal lenni. Megsúgom: Hogy normális körülmények és szerető emberek között kipihenjünk Téged!!
Téged, aki azt vallja:- Mi kereskedők, Érted vagyunk. Ha Te nem lennél, nem lenne munkánk.
Ez igaz is, de gondolj bele: Ha mi nem lennénk, Te sem tudnád elkölteni a pénzed. Hétköznap sem, nem még vasárnap...
Téged, aki alacsonyabb rendűként bánsz velünk, nemre, korra tekintet nélkül...
Téged, aki az illemet hírből sem ismeri...
Téged, aki rágózva, csámcsogva, telefonálva állsz előttünk, és ha urambocsá’ megszólítunk, zaklatásnak veszed, pedig csak a végösszeget közöltük...
Téged, aki az arcunkba köhögsz és még elnézést sem kérsz...
Téged, aki beleeszel, beleiszol az áruba, majd elvárod, hogy mosolyogva vegyük kezünkbe a DNS-edel vastagon ellátott terméket...
Téged, aki nem tudja megmondani, hogy milyen pékárut tettél a zacskóba, de fel vagy háborodva, hogy a franc tudja hány terméket én nem tudom fejből...
Téged, aki menet közben meggondolva magát, nem viszed vissza a mégsem kellő terméket, hanem bedugdosod mindenhová...
Téged, aki nem tudja mit jelent a Bejárat-Kijárat, csak úgy jössz-mész, ahogy úri kedved tartja...
Téged, aki nem vagy hajlandó tudomásul venni, hogy nekünk is van munkaidőnk, nekünk is jár pihenőidő, így őrjöngesz, ha éppen lezárt a kiszemelt kassza, vagy váltás van a pult mögött...
Téged, aki felháborodik, mert december 24-én délben bezár az üzlet, bár kb.15 percenként hangosbeszélőn felhívták a figyelmed rá...
Téged, aki felháborodik ha felhívják a figyelmed arra, hogy pár méterrel arrébb találsz olyan kasszát, ahol éppen nincs vásárló /mert nem vagy te birka, hogy terelgessenek.../
... és még sorolhatnám.....

És ezt nekünk naponta, mosolyogva kell lenyelnünk. Ha már nem megy a mosolygás /és van amikor már nem megy/ azt is zokon veszitek...

Szinte hallom, hogy azt mondod, aki ezt a pályát választotta, annak tudnia kellett mit vállal...

Csakhogy ez nem így van! Ha erre vágytunk volna, ápolónak megyünk Lipótmezőre...

Tudom, nem mindenki ilyen! De ahogy a mondás tartja: Akinek nem inge....

Hidd el Kedves vásárló, nem várunk köszönetet tőled, csak annyi tiszteletet, amennyit Te is elvársz tőlünk!

Utógondolat:

Ha Te hétvégén akarsz vásárolni, akkor Te NEM dolgozol hétvégén... akkor milyen jogon várod el tőlem, hogy én dolgozzam?

 Én pedig hozzád szólok, "kedves" Eladó!

Sajnos a többségetek szintén nem  tekinti embernek a vevőt, csak egy sajnálatos körülménynek, aki megzavarja a beszélgetésben, közösségi oldalon böngészésben, telefonálásban azzal, hogy nem találja a rendeszeresen átpakolt termékeket.

Ha a vevő nem ismeri az illemet, akkor mit mondjunk rátok, akik a köszönésről még nem is hallottak, ha netán a vevő köszön normálisan, foghegyről odaböktök valami morgást és simán letegezitek azt is, aki a nagyapátok lehetne, pedig először találkoztok.

Honnan kéne tudni a vevőnek, hogy milyen pékárut tett a zacskóba, ha sem a nevét, sem az árát nem írjátok ki és van vagy 80 féle és nem a vevő dolga sem kódot ragasztani, sem árat kiírni.

Igen, felháborodok, ha olyan kasszához küldenek, ahol nincs senki, mert szeretem látni, hogy tényleg azt az árat ütöd-e be, ami a polcon volt, mert elég sok esetben a polc és a pénztár között titokzatos áremelkedések következnek be és még te biggyeszted a szád, mikor közösen megnézve mégiscsak nekem van igazam. Nem véletlen szeretem, ha van időm mindent felpakolni a szalagra, mielőtt nekiállsz beütögetni. Nem én próbállak átvágni téged!

Én is szóvá tenném, hogy nem szeretem, mikor a felvágottamat szeleteled és rágón kérődzve, nyitott szájjal beszélgetsz a másik eladóval és a nyálad az én felvágottamra kerül, sőt azt sem szeretem, ha szeletelés közben köhögsz és nem teszed a szád elé a karod, vagy a kezed teszed oda és a bacis kezeddel szeletelsz tovább. Remélem wc után azért megmosod a kezed... A nejlonkesztyűt nem dísznek kapod...

Valóban igaz, hogy számtalan szakma van még a világon és nagyon sok munkahelyen nincs szombati és vasárnapi munka, lehet váltani, ha nem tetszik. Persze  az eladók nagy részének a munkamoráljával és intelligenica szintjével nem lenne hosszú életű egy olyan munkahelyen, ahol a főnök szeme előtt van.

Nagyon sok olyan szakma és cég van, ahol szintén dolgoznak vasárnap, mégsem állnak neki háborogni, hogy dolgozni kell. Ez is intelligencia kérdése. Lehet, hogy éppen ők azok, akik ha pont 10 nap 12 órázás után vasárnapra esik a szabadnapjuk, akkor vásárolnak. Te milyen jogon kérdezed meg, hogy ki miért pont vasárnap ér rá? 

Egyébként ezt a szöveget már régebben láttam más oldalon, ha már elloptad, legalább írtad volna oda forrást...