Mindent a maga helyén!

Damjanich utcai lakos

/ #467 Városliget

2016-03-24 10:53

Kedves Mindenki!  

 

Előre bocsájtom, hogy ezzel a hozzászólásommal valószínűleg itt nem leszek túl népszerű. Félre értés ne essék, én sem támogatom azt, hogy a Liget nagyszabású építkezések színtere legyen, de közel annyira taszít az érzelmektől túlfűtött agyatlan hozzáállás is. Továbbá az is nagyon zavar, hogy erre a kérdésre  kő keményen rátelepedett a politika és itt csak elég Garay Klára nevét említenem, aki 2014-ben a bal oldal támogatásával indult az önkormányzati választásokon. Szerintem sokkal hitelesebb lett volna, ha ezt nem teszi meg. Úgy gondolom, hogy sokan csak önérvényesülésre és politikai ugródeszkának használják ezt az egész kérdést, ami teljesen irracionális és érzelmétől túlfűtött irányba tereli a diskurzust.A Liget ennél sokkal többet érdemel!! A hozzászólásokat olvasva úgy tűnik, mintha az emberek tényleg azt hinnék az összes fát ki fogják vágni a Ligetben és helyette majd lakóparkot és irodaházakat építenek. Abszurdom!!! Az egyik oldalon a kormány az üvölti „Ligetprojekt” a másik oldalon meg hogy „hozzá ne nyúljanak a Ligethez”.Ilyen ostoba hozzáállással nem lehet ezt a kérdést megközelíteni! Feltenném tovább a kérdést, hogy a mostani petíció aláírói közül mégis hányan járnak rendszeresen a Városligetbe?? Én itt lakom a Damjanich utcába („Ligetváros”) és naponta kimegyek , már csak azért is mert ott szállok fel a trolira ami minden nap bevisz a munkahelyre ( városban soha nem közlekedek autóval), de csak sétálni is heti 2-3 alkalommal kimegyek a Ligetbe. Nagyon jól tudom milyen állapotban van az egész Városliget. Romos épületek, széles feltöredezett betonutak, szemét sok helyen, közbiztonság is hagy némi kívánni valót, nincs egy normális futópálya, este gyér közvilágítás stb. Szóval az egész  a Liget jó része lepusztult állapotban van. Én mint környékbeli lakos tiltakozom az ellen, hogy ez továbbra is így maradjon!!! A VI. és VII. kerületi lakosoknak ez az egyetlen zöldfelület ami a környéken van, éppen ezért nem támogatom , hogy ide épületeket húzzanak fel. Viszont nem tudom mi a baj a közlekedési múzeum rekonstrukciójával??!!  Az a problémám ezzel az egésszel, hogy minket pl. Külső-Erzsébetvárosi lakosokat senki nem kérdez meg, hogy mégis mi mit szeretnénk? Egyfelől van ez a militáns ellenzése mindennek ami a Ligetet érinti, másfelől meg ott a kormány álláspontja, hogy csak is épületek felhúzása árán lehet megvalósítani a Városliget felújítását. Nem lehetne valami ésszerű kompromisszumot kötni??!!Nem látom, hogy a projekt ellenzői elő álltak volna egy gondosan kidolgozott alternatív tervel, pedig a petíci kezdeményezői között szerintem jócskán lenne erre alkalmas személy. Évek alatt semmi konkrét tervet nem sikerült kidolgozniuk??? Pedig még épületeket sem kellene tervezniük, csak bontatniuk, mert omladozó ronda épületekből van itt jócskán és ez alól a Petőfi csarnok sem kivétel. Akkor megint csak arról van szó, hogy az értelmiségiek okoskodnak itt a fejünk fölött, hogy valahol érvényesülni tudjanak? A petíció kezdeményezői sokkal több támogatót tudnának szerezni, ha elő tudnának állni egy ésszerű alternatív tervel. Természetesen ehhez valamennyi kompromisszum késségre is szükség lenne. Pl. szerintem a Közlekedés Múzeum  és aVárosligeti színház újjépítese még elfogatható lenne az egész park felújításáért cserébe. Én szeretném a ha végre „Csikágó” (Külső-Erzsébetváros) is egy picit fejlődni tudna, de ehhez elengedhetetlen a Városliget rendbe tétele. Nagyon szeretném  ha éppen ezért a petíció kezdeményezői (akik jó részt inkább Budán lakó értelmiségiekt) kicsit konstruktívabb hozzáállást tanúsítanának és minél előbb előállnának egy gondosan részleteibe kidolgozott alternatív tervel. Köszönöm , hogy hozzászólásomat elolvasták!

 

Tóth András VII. kerületi lakos