Tiltakozás a szegedi óvodák bezárása és átalakítása ellen


Vendég

/ #23

2016-02-07 19:25

Pár hónappal ezelőttig én voltam a Gáspár Zoltán utcai Óvodának két ciklusban a vezetője, és az óvodában működő Gyermekfűzér Alapítvány kuratóriumi Elnöke még jelenleg is .Jelen voltam 1993-ban az óvoda kialakításánál , annak létrehozásában a közösségünk többi tagjával együtt. Egy bölcsődét alakítottunk át az óvodai élethez. Sikerrel. Ez az átalakítás jobban sikerült, mint az eredetileg óvodának tervezett némelyik épület kialakítása.  Sikerült tornatermet, szertárakat, ebédlőket kialakítani , nem is beszélve a csoportszobákról. Az udvart is parkosítottuk az idők folyamán ,uniós játékok váltották fel a fajátékokat. Megindult a nevelőtestületben egy komoly szakmai fejlődés. Bázis intézménye lettünk a budapesti ALAP Pedagógiai Központnak, egyedüliként a Dél-alföldön. A kollégáimmal elvégeztünk számtalan vizuális neveléssel kapcsolatos tanfolyamot, Játszóház vezetőkké is váltunk. Itt ismerkedtünk meg a drámajáték módszertanával , hoztuk szinte elsőként Szegedre . Voltak , akiket a sport területe érdekelt jobban a nevelők közül, ők MLSZ futballedzőit végeztek, vagy fitness- edzőit. Néhányan a néptáncot sajátították el , ezáltal színesítve óvodánk szakmai palettáját. A nagy multikban szívesen vállaltunk hétvégi játszónapok megtartását, ezért szerszámokat, eszközöket kaptunk az óvodai munkánkhoz.Ez a közösen végzett feladat egyre közelebb hozta a nevelőtestületet. Gyerekszeretet, elhivatottság jellemzi az óvoda minden munkatársát . Szakmai bemutatókat tartottunk a város óvodai munkatársainak, sokszor duplázva, mert akkora volt az érdeklődés irántunk. Híre ment a szakmaiságunknak, az óvoda nyugodt, barátságos légkörének. Egyre nagyobb érdeklődéssel voltak a szülők irányunkban, egyre többen választották az óvodánkat a szülők a gyerekeiknek. Elsőként vágtunk bele a Kompetencia alapú nevelés bevezetésébe, elterjesztésébe Szeged város óvodáiban. A mi óvodánkból került ki a mentoráló pedagógus. Úttörők voltunk a tehetséggondozás kidolgozásában, bevezetésében , terjesztésében. Kiváló munkánkat a minőségfejlesztés névtelen kérdőívén a szülők kétévente jelesre értékelték .. Feltöltöttségünket fokozatosan értük el , az utóbbi években már túljelentkezés volt az óvodánkban. Mesterségesen lett a lehetségesen felvehetők létszáma tavaly megadva, számomra érthetetlenül. Pontosabban ma már megértem , hogy miért. Épületünkben kapott helyet az ODU Fejlesztő Központ is, akikkel komoly szakmai munkát sikerült kialakítani az évek folyamán. Ezt is sikernek könyvelem el. Nagyon sok pályázat megírásával és szülői adományokkal jól felszerelté tettük az óvodánkat. Sajnálom, hogy ezt a petíciót nem én indítottam el , de remélem, hogy ezen keresztül eljutnak majd a gondolataink a város döntést hozó szakembereihez , és elgondolkoznak, hogy mekkora tévedés bezárni egy ilyen jó helyen lévő, feltöltött, szakmailag jól működő óvodát. Kívánom , hogy legyenek önmagukhoz hűek a döntéshozók , gondolják át a határozat hozatal előtt még egyszer szándékukat., és hozzanak több száz ember számára kedvező döntést.