Tiltakozás az egész napos iskola ellen


Vendég

/ #17 Re: a másik oldal.....

2011-09-28 15:34

#13: iii - a másik oldal.....

Kedves iii!

Engem úgy neveltek, hogy a véleményemhez az arcomat is vállalni kell, szóval én a valódi nevmen fogok vitába szállni Önnel! Ha gondolja, ezt Ön is megteheti; akár utólag is.

Mondjuk, hogy én írtam a petíciót, és Ön téved, ugyanis van foglamam arról is, hogy miről beszélünk.

Egyfelől semmi kivetni valót nem látok abban, ha iskolaotthonos és hagyományos iskolák egymás mellett léteznek, és a szülőnek joga és lehetősége van dönteni arról, hogy gyermekét milyen intézménybe íratja.

Másfelől nagyon meghatónak tartom, amit leírt gyermekeink és a mi érdekünk szem előtt tartásáról, csakhogy ez nem igaz. Másodikos gyermekünk - úgy, hogy az iskolában ebédel - legkésőbb 1 órára itthon van, legkésőbb 2 órára végez a leckéjével, és utána játszik a tesvéreivel, futkos és készséget fejleszt az udvaron, beszélget, játszik és mesét olvas velünk, sőt, jut ideje még sportra és majd még zeneiskolára is. Ennek fényében talán Ön számára is érthető, hogy miért nem vet fel minket az öröm arra a gondolatra, hogy nem járhat úszni és zenesuliba, de legalább szabad az estéje.

Audietur et altera pars! Baráti üdvözlettel:

Tisch Dávid