Állítsák vissza a sorkatonai szolgálatot


Vendég

/ #28

2015-11-20 08:37

Üdvözlök Mindenkit aki elindította és aláírta a petíciót. Sorkatonai szolgálatot nem teljesítettem, bár 13 éves koromtól az MHSZ igazolt búvárúszója voltam. Az edzőm kiképző tiszthelyettes volt, így az edzőtáborok néha felértek egy kiképzéssel, átvitt értelemben. A lényeg megtanultuk a tiszteletett egymással és a feleteseinkel szemben,edzettek voltunk, megtanultuk a csapatszellem erejét. Felnőtt koromra hívatásos szolgálatába léptem a büntetés-végrehajtás színeiben. Megtanítottak a fegyverek kezelésére és még sok minden másra is. Egy parancsnoki kitüntetés és sajnálatos baleset miatt leszereltem, de helyreállítottak az orvosok most pedig elkezdtem az edzést és a felkészülést, hogy jövőre szerződéses katonai szolgálatot vállalhassak. Azért is jónak tartom a sorkatonaságot, mert sok fiatal nem is tudja, hogy milyen egy katonai, parancsuralmi rendszer, negatívumokkal és pozitívumokkal együtt! Lehet, hogy sokaknak tetszene ha kipróbálnák és ezálltal fejlődne a honvédség is! Tisztelettel: Nagy Péter bv.őrm