Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!

Sisi

/ #1103 Re: Re: Re:

2015-11-03 17:39

#750: - Re: Re:  

 Nem volt az igazgatónál altatólövedék, ami hiba. Az viszont nem, hogy lelőtte. Lehet, csak egy vicsorítás volt, amivel jelzi, hogy ne menjenek közelebb, de ha nem tudják megközelíteni, hogyan fogják be, hogyan kövessék az állatot? Ha az Ön felelőssége lett volna az állat, hagyott volna rá esélyt, hogy szem elől téveszhesse és esetleg emberekre támadjon? Nem azért, mert agresszív, hanem mert sarokba szorítva érzi magát... mert fenyegetően viselkednek vele szemben a laikusok (pont azért, hogy elijesszék), vagy mert egy kis gyerek éppen egy finoman illatozó csirkecombot eszik... sok minden történhetett volna. Lehet, hogy azzal, aki bejelentette nem viselkedett agresszívan, de ki tudja hogy viselkedett volna a következő emberekkel, akikkel szembe kerül és hogy ők hogy viselkedtek volna vele. Az igazgató stresszhelyzetben volt, nagy felelősséggel. Gyorsan kellett döntenie. A tiltás ellenére sokan voltak az erdőben. Szerintem ezt kellett tennie, még akkor is, ha én is nagyon sajnálom a farkas.
Még valami. Farkasokhoz értő szakember (akit a saját farkasa támadott meg egy alkalommal) írta egy cikkben, hogy bár a farkasok többnyire félnek az embertől, ez az állatkertben nevelkedett példány hozzá van szokva az emberek közelségéhez. Ez szerintem fokozza a helyzet veszélyességét.