51-S ÚT KALOCSÁT ELKERÜLŐ ÚTSZAKASZ MEGÉPÍTÉSÉÉRT


Vendég

/ #10 Re:

2015-04-30 11:31

#9: Mr. Gladstone -  

 Kb. erről van szó, bár az első egy-két mondatot nem egészen értem. Az 51-es út Kalocsát elkerülő útszakaszának nyomvonala már 7 éve meg van tervezve, fenn van a város honlapján. Sőt, az "A" ütem már régen elkészült, az 51-es út és a Foktői út között, s a folytatása, a "B" ütem hiányzik. A Nemzeti Infrastruktúra Zrt azt mondta pár éve, hogy anyagi okokból a városon átvezető 51-es út rekonstukciója és az elkerülő szakasz együtt- nem megy. Sajnos a döntéshozók a városon átvezető 51-es utat privilegizálták, de ha megkérdezték volna az 51-es út közelében lakókat, mindenki egyöntetűen az elkerülőt választotta volna, ha már a kettő közül választani kell. MOst hogy az 51-es út rekonstrukció építési engedélyének hosszabbítása is lejárt tavaly szeptemben, így talán, ha elég sokan elég erőteljesek leszünk, akkor a döntéshozók is megértik és elfogadják, hogy nagyon sok itteni lakosnak elsőfdleges az elkerülő út! S igen, a hatalmas teherautó konvojok, az "international transport"-ok ne az otthonaink falai előtt dübörögjenek el.