Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

/ #1898

2015-04-05 20:13

Zárójelben a "biztonságos" Görög állampapírt pár éve milyen árfolyamon adták/vették ? A Q árult olyanokat is. Mikor a buli után 1 évvel érdeklődtem, hogy most is javasolnák-e a görög állampapírt (amire a görögök és az EU is "garanciát" vállalt annó, majd jó kis bukót mutattak a kötvénytulajoknak) azt mondta a Q "pénzügyi elmzője", hogy azokkal jót lehetett fogni, de már RÉGEN el kellett adni (valami baleknak), s akkor buli volt... aki megtartotta meg jól megszívta. Ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy amit 2012-ben ŐK BULIS befektetésnek tartottak, arról 2013-ban kiderült, hogy svindli volt s aki IDŐBEN kiszállt az elfogadhatóan járt, aki bent ragadt az meg "így járt", s a Q-os elemző szerint ez rendben is van... Azaz nem csak a kötvényeknél, hanem minden pénzügyi tanácsnál, terméknél csak az számított, hogy BEMENJEN az ügyfél pénze hozzájuk, az hogy az majd ki is jöjjön, hozamot hozzon, biztonságban legyen, ne adj isten időnként informálják is az aktuális helyzetről a tisztelt ügyfelet, na EZ volt egy ÁLOM a Q-nál. No meg rá szerettem volna világítani, hogy az állampapír sem egy "tuti" buli, egy Ukrán állampapír ha ki is van fizetve mostanság, az istentelen ukrán pénz leértékelés miatt simán lehet erősen bukós. S ha egy magyar államcsőd is megtörténne, akkor a magyar állam nem tudom miből is fizetné ki a magyar állampapír tulajokat - zárójelben a hiperinfláció éppen kishazánkban nem ismeretlen fogalom... azaz ma Mo-on BÁRMIBE is fektetni maga a rizikó a köbön sajnos, aztán lehet az vállalati kötvény, bankbetét (a 0 százalék körüli kamatokkal...) vagy éppen állampapír.